Acer Predator 8: herní tablet s nevšedním vzhledem a Atomem X7

Acer Predator 8 titul

Na veletrhu Computex 2015 se vedle Ausu nenechal zahanbit ani další domácí výrobce Acer a ukázal svůj nový herní tablet Predator 8. Ten své potenciální zájemce zaujme především nevšedním vzhledem se čtyřmi reproduktory v rozích své konstrukce a použitím výkonného procesoru z dílny společnosti Intel. Acer se prostřednictvím této novinky pouští do zatím nepříliš zaplněného segmentu zařízení, kde však momentálně vládne pevnou rukou NVIDIA se svým velmi povedeným SHIELD tabletem.

Krom červených mřížek reproduktorů, vystupujících z rohů tabletu, zaujme Acer Predator 8 také konstrukcí svých zad. Ta jsou složena z více plátů z různých materiálů. Celkový design zařízení pak působí poměrně agresivně a podobá se designu některých současných herních notebooků a stolních počítačů. Výkon bude tabletu zajišťovat Intel Atom X7, obsahující čtyřjádrový procesor o taktu 1,6 GHz, ten je však v případě potřeby schopen jít až na 2,3 GHz. Čip je vyroben za pomoci moderní, 16nm technologie. Grafický výkon dodá čip Intel HD Graphics se 16 jádry. Acer Predator 8 bude vůbec první tablet s Androidem osazený tímto řešením od Intelu. Co se zbylých hardwarových specifikací týče, zde zatím nemáme další údaje k dispozici. Počkat si tak budeme muset na informace o velikosti operační paměti RAM, kapacitě interního úložiště, rozlišení displeje či kapacitě baterie. Pouze spekulovat můžeme také o příslušenství v podobě herních periferií jako například gamepad.

Acer Predator 8 11

Jak se vám Acer Predator 8 zatím líbí? Myslíte si, že má na to aby potrápil Nvidii a její Shield?

 

Zdroj: Pocket-lint.com

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)