Acer Iconia A500: Dvě jádra, 10″ displej

Acer Chromebook 13 Acer logo

Nejen do mobilních telefonů se postupně dostávají procesory se dvěma jádry. V rámci CESu byl představen dvoujádrový tablet Acer Iconia A500 s funkčním Androidem 2.2 Froyo. Podle dostupných informací by ale v době uvolnění na trh mohl obsahovat verzi 3.0 Honeycomb.

Hlavním tahákem má být desetipalcový (zatím není známo rozlišení) kapacitní displej, schopný vnímat až osm (jiné zdroje hovoří o deseti) současných bodů doteku, dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2 běžící na frekvenci 1 GHz a kompletně hliníkové tělo, nabízející hned několik možností připojení. Kromě standardního microUSB konektoru by Acer Iconia A500 měl disponovat i několika standardními USB porty, rozhraním pro dockovací stanici a samostatným konektorem pro nabíjení. Pro připojení s televizí bude sloužit HDMI konektor podporující video 1080p HD.

Tvrdí se, že Acer Iconia bude schopen pracovat ve 4G sítích Verizon, nicméně na výstavě žádný kousek nebyl připojen k Internetu tímto způsobem. Podobně, jako v případě Motoroly XOOM, nenajdete na čelní straně zařízení žádná hardwarová ani kapacitní tlačítka. Pozitivně je hodnocena tloušťka celého tabletu, která by měla být pouhých 13,3 milimetrů.

Více napoví následující video.

Fruit Ninja on Acer Iconia

Fruit Ninja on Acer Iconia

Zdroj: Android and me.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)