Menu

Acer Iconia A500: Dvě jádra, 10″ displej

Nejen do mobilních telefonů se postupně dostávají procesory se dvěma jádry. V rámci CESu byl představen dvoujádrový tablet Acer Iconia A500 s funkčním Androidem 2.2 Froyo. Podle dostupných informací by ale v době uvolnění na trh mohl obsahovat verzi 3.0 Honeycomb.

Hlavním tahákem má být desetipalcový (zatím není známo rozlišení) kapacitní displej, schopný vnímat až osm (jiné zdroje hovoří o deseti) současných bodů doteku, dvoujádrový procesor NVIDIA Tegra 2 běžící na frekvenci 1 GHz a kompletně hliníkové tělo, nabízející hned několik možností připojení. Kromě standardního microUSB konektoru by Acer Iconia A500 měl disponovat i několika standardními USB porty, rozhraním pro dockovací stanici a samostatným konektorem pro nabíjení. Pro připojení s televizí bude sloužit HDMI konektor podporující video 1080p HD.

Tvrdí se, že Acer Iconia bude schopen pracovat ve 4G sítích Verizon, nicméně na výstavě žádný kousek nebyl připojen k Internetu tímto způsobem. Podobně, jako v případě Motoroly XOOM, nenajdete na čelní straně zařízení žádná hardwarová ani kapacitní tlačítka. Pozitivně je hodnocena tloušťka celého tabletu, která by měla být pouhých 13,3 milimetrů.

Více napoví následující video.

Zdroj: Android and me.

 

Komentáře

Kriss

Kriss

10.1.2011 23:26

Vypadá hodně zajímavě. Snad to nebude jeden z těch pomalých nepoužitelných tabletů, o kterých píší novináři z CES. Osobně už od vydání iPadu čekám na srovnatelný (ovšemže lepší) konkurenční kousek. Snad se čekání chýlí ke konci. Zatím se tento acer zařadil po bok XOOMu a Lee Padu od Lenova.

RSS (komentáře k článku)