Acer Iconia A3 – 10palcový tablet za babku

acer_iconia_a3_ico

Před blížícím se veletrhem IFA, který začne v pátek v Berlíně, vytahují jednotliví výrobci své zbraně. Dnes jste si již mohli přečíst o phabletu Acer Liquid S2, schopném natáčet videa v rozlišení 4k, nicméně tím tento výrobce v představování novinek ještě nekončí. Dalším kouskem, který bude Acer prezentovat na svém stánku, bude tablet Iconia A3 s úhlopříčkou displeje 10,1″ a příznivou cenou.

Obrazovka s technologií IPS a LEDovým podsvětlením má rozlišení 1280 x 800 obrazových bodů (WXGA, poměr stran 16:10) a prý nabídne živé barvy i široké pozorovací úhly. O výkon se stará čtyřjádrový procesor na 1,2 GHz, pravděpodobně z dílny MediaTeku. Ze zajímavých položek specifikace jmenujme například reproduktory s technologií Dolby Digital Plus, nabízející virtualizovaný 5.1kanálový prostorový zážitek, snížení hluku na pozadí a zvýšení hlasitosti dialogů.

Dále se zájemci mohou těšit na fotoaparát s rozlišením 5 Mpx, microHDMI port pro připojení k externí obrazovce, Bluetooth 4.0 a slot pro paměťové karty microSD. Zařízení bude prodáváno s předinstalovaným operačním systémem Android 4.2. Zařízení je tlusté jen 10,15 milimetrů a jeho váha se vešla pod 600 gramů.

Hlavním tahákem bude vedle velkého displeje cena, která je stanovena na 250 eur v případě verze pouze s Wi-Fi konektivitou (cca 6 400 Kč) a 300 eur pro variantu se 3G modulem (asi 7 700 Kč). Podíváme-li se na konkurenci, tak například u Applu za podobnou cenu pořídíte iPad Mini, který má ovšem pouze osmipalcový displej.

Acer Iconia A3 s Wi-Fi by na vybrané evropské trhy měl dorazit v průběhu října, verze s 3G modulem asi o měsíc později.

Zdroje: Android Authority, oficiální tisková zpráva, Digital Trends, Engadget, CNet a Pocket-Lint.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)