TOPlist

8 užitečných tipů pro aplikaci WhatsApp, znáte je všechny?

tipy whatsapp

Komunikační platforma WhatsApp patří dnes mezi nejpopulárnější mobilní kecálky na trhu. Svým uživatelům umožňuje sdílení fotografií, individuální i skupinové chatování a videohovory. Pojďme se nyní podívat na tipy na některé funkce aplikace WhatsApp, o kterých jste možná nevěděli.

WhatsApp Messenger
WhatsApp Messenger

Snazší orientace i úspora dat

#1 Tučné písmo, kurzíva a přeškrtnutí

V delších zprávách se člověk celkem rychle ztrácí. WhatsApp v tomto ohledu umožňuje použít několik řezů písma, dobře známých z textových editorů. Pro jejich aplikování stačí k obsahu zprávy připojit zvláštní znaky, díky kterým se z klasického fontu stane tučný, přeškrtnutý, nebo psaný kurzívou. Pro tučné písmo pak platí kombinace hvězdiček a textu (*Tučně*), pro kurzívu podtržítko (_Kurzíva_) a pro přeškrtnuté písmo symbol vlnovky (~Přeškrtnuté~). Jednotlivé řezy lze vedle sebe také kombinovat.

#2 Připnutí WhatsApp chatu

Velké množství chatů může být mnohdy matoucí. Pokud se tak jimi při hledání konkrétní informace nechcete probírat, může být celkem užitečná funkce pro připnutí na první pozici ve výpisu. Stačí jen chvíli podržet daný chat a kliknout na ikonu špendlíku v horní části obrazovky. Konverzace tak zůstane přehledně vždy po ruce.

volání přes internet

#3 Označení důležitých zpráv

Podobně jako v případě celých konverzací existuje ve WhatsApp také možnost vypíchnutí konkrétních zpráv. V daném chatu stačí chvíli přidržet zvolenou zprávu a kliknout na ikonu hvězdičky v horní liště. Takto označené zprávy jsou zobrazeny na hlavní stránce aplikace, pod ikonou tří teček, v nabídce „Zprávy s hvězdičkou“. Můžete se tak snadno dostat ke zprávám, se kterými chcete ještě v budoucnu pracovat, například při sjednání data a času schůzky.

#4 Využití mobilních dat a úložiště telefonu

Abyste ušetřili spotřebu mobilních dat, umožňuje aplikace omezit stahování přiložených médií. Sami si můžete zvolit, zda chcete přes internet v mobilu stahovat pouze fotografie nebo zahrnout i videa. Stejná pravidla můžete stanovit také pro WiFi a roaming. Tyto možnosti naleznete v nastavení v sekci „Využití dat a úložiště“. Pokud vás otravuje automatické ukládání sdílených souborů do telefonu, můžete jej opět v nastavení vypnout. Tato možnost se skrývá pod volbou „Chaty“. Veškerá multimédia pak budou dostupná pouze v rámci dané konverzace.

#5 Sledování stavu doručení WhatsApp zprávy

Typickou vlastností nejrůznějších messengerů je schopnost zjistit, zda byla vaše zpráva doručena a přečtena příjemcem. Při dlouhém „rádiovém šumu“ tak můžete celkem snadno zjistit, zda vás dotyčný ignoruje, nebo pouze není u svého zařízení. Ve WhatsApp máte možnost tuto informaci nalézt po podržení dané zprávy, otevření možností v pravém horním rohu a zvolení položky „Info“. Aplikace vypíše informaci nejen o datu a času doručení, ale i přečtení zprávy.

#6 Jak označit zprávu jako nepřečtenou

Na druhou stranu ovšem komunikátor nabízí také možnost označení zprávy jako nepřečtené. Pokud tak chcete učinit, stačí označit konverzaci podržením a pod ikonou tří teček zvolit možnost „Označit jako nepřečtené“. V takovém případě by se v informacích o zprávě ukázalo pouze datum a čas doručení.

nepřečtená zpráva whatsapp

Tipy pro soukromé konverzace ve WhatsApp

#7 Rychlá odpověď ve skupinovém chatu

Skupinové konverzace se mohou celkem rychle stát jedním velkým zmatkem. Uživatelé zde píšou jeden přes druhého a je těžké zorientovat se v tom, komu vlastně určitá reakce patřila. WhatsApp tak, podobně jako Messenger umožňuje přejetím reagovat na konkrétní zprávu. Stačí přes ni přejet prstem doprava a reakce bude zobrazena jako součást předchozího kontextu.

označení ve zprávě WhatsApp

#8 Soukromé zprávy ze skupinové konverzace

V rámci rozsáhlých skupinových debat často vznikají jejich menší odnože. Pokud tak chcete některému ze členů sdělit něco soukromě, stačí podržet jím napsanou zprávu a v nabídce tří teček zvolit možnost „Odpovědět soukromě“. Komunikace se tak z veřejného sektoru přesune do soukromého.

soukromé zprávy whatsapp

WhatsApp má v sobě integrovanou ještě celou řadu dalších funkcích, o kterých jsme psali v předešlých článcích. Mezi ty nejnovější je pak řazeno uzamykání konverzací, přičemž se k jejich obsahu dostanete až po využití čtečky otisku prstu nebo rozpoznání obličeje.

Znali jste všechny zmíněné tipy pro WhatsApp?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)