70 milionů. Tolik si odnesl šestnáctiletý kluk z největšího turnaje ve Fortnite

fortnite

Hra Fortnite byla od začátku vyvíjena tak, aby se v ní mohlo soutěžit v e-sportové branži. Již třetím rokem je hra na výsluní a aktivně ji hrají desítky milionů hráčů, zejména pak mladší publikum. A víkendový turnaj v New Yorku je rozhodně důkazem, že Fortnite má našlápnuto k dlouhodobému úspěchu, jako je tomu například u Counter Strike: Global Offensive.

fortnite world cup

V New Yorku na stadionu Flushing Meadows se totiž odehrál největší turnaj v historii všech e-sportů. Pokud jde o výhry, ty jsou přímo astronomické. Nejlepší hráč si odnesl neuvěřitelné tři miliony dolarů (přibližně 70 milionů korun). Kdo se jím stal? Kyle Giersdorf, šestnáctiletý Američan, který je v současné chvíli také nejlepším hráčem planety. Do turnaje se pokusilo kvalifikovat několik desítek milionů hráčů, avšak přímo do New Yorku se podívala pouze finálová stovka. Většina z nich jsou Američané, ale kvalifikovat se povedlo také dvoum českým zástupcům. Ti si oba dva vydělali v přepočtu přes jeden milion korun.

Fortnite World Cup Finals – Day 3

Fortnite World Cup Finals - Day 3

Matka výherce po euforické výhře sdělila, že ji dlouhou dobu synovo neustálé paření štvalo. Dokonce mu jednoho dne vyhodila jeho Xbox z okna. Díky této výhře se nemusí mladík podobných scénářů obávat, protože má před sebou jistě skvělou Fortnite budoucnost. Navíc nejen, že upoutal svými neuvěřitelnými výkony, ale na rozdíl od ostatních hráčů hrál na gamepadu, zatímco ostatní preferovali klávesnici s myší.

Co si myslíte o Fortnite a jiných e-sportech

Zdroj: epicgames.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním chytrým telefonem byl iPhone 3G. Je bývalým jablíčkářem a od doby, kdy píše pro Svět Androida se nechal zlákat telefony se zeleným robotem.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)