5 tipů na nové vychytávky v aplikaci Mapy.cz: Znáte je?

5 tipů tipy vychytávky aplikace Mapy.cz

V posledních měsících se celkem úctyhodně předvádějí vývojáři mobilní aplikace Mapy.cz a do populárního navigačního a vyhledávacího nástroje zavádí jednu praktickou novinku za druhou. Jelikož se slušně nahromadily, pojďme si představit pět konkrétních vychytávek, které v aplikaci jsou a možná jste je ještě nezaznamenali.

Mapy.cz navigation & off maps
Mapy.cz navigation & off maps

5 tipů na nové vychytávky v rámci aplikace Mapy.cz

1) Podívejte se na strukturované informace o místech

Vybraná významná místa v čele s městy, kulturními památkami či pohořími mají nyní ve svém popisu bohatá strukturovaná data, která jsou navíc tematicky individuálně přizpůsobena. Uživatelé tak mají možnost po vyhledání konkrétní lokality či objektu zjistit velmi jednoduše a přehledně nejdůležitější míry, statistiky, časová data nebo související osobnosti.

Například u měst patří mezi zobrazené strukturované informace třeba počet obyvatel, přítomné řeky, rok založení, počet domů, rozloha či jméno starost(k)y. O památkách ví Mapy.cz například rozměry, termín zhotovení či otevření, použitý materiál, autora nebo jiné evidenční údaje.

2) Nastavte si trvale primární mapu

Pokud vás otravuje neustálé přepínání druhu mapy po vstupu na stránku či do aplikace, nově už toto řešit nemusíte. Jestli je vaší nejoblíbenější mapou například turistická či letecká, nemusíte se k ní nově proklikávat pokaždé, když Mapy.cz na webu či v aplikaci spustíte. Po přihlášení zůstane na displeji základní mapa, kterou si zvolíte. A dokonce i počáteční bod.

3) Hoďte si na plochu praktický widget

Mapy.cz dostaly vloni v létě svůj vlastní widget, kde jsou mimo jiné také nejvyhledávanější místa za účelem navigace. Kromě seznamu dříve zadávaných cílů, jehož délka se dá ovlivnit společně s velikostí widgetu, je k dispozici také okamžité hledání přes lupu a rovněž hlasové příkazy přes mikrofon. Technicky jde o naprosto banální widget, nicméně velkou měrou usnadňuje používání své mateřské aplikace.

4) Mrkněte se na hodnocení podniků

I české Mapy po vzoru těch od Google zavedly časem hodnocení u restaurací, kaváren a dalších podniků. A toto hvězdičkové “vysvědčení” si můžete od nedávna prohlížet i v aplikaci. “Kam na rychlý oběd nebo třeba pro nový účes, teď přehledně uvidíte i v appce. U výsledků hledání vám nově ukážeme popisek daného podniku i jeho hodnocení, takže už vás výborná koprovka ani krátké mikádo nepřekvapí,” oznámili vývojáři vloni v listopadu.

5) Sáhněte po dříve hledaných místech do historie

Vloni v dubnu se v aplikaci objevila historie vyhledávaných výrazů, díky které bude možné se rychle vrátit k cílům, které již uživatel hledal či se k nim nechal navigovat. Tento nově zavedený seznam se nachází v prostoru s dlaždicemi “Domov” a “Práce” na kartě, kterou otevřete po klepnutí na horní vyhledávací políčko.

Malý detail, který ale velkou měrou zpříjemňuje celkový dojem z používání Map.

Které z uvedených vychytávek jste ještě neznali?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)