TOPlist

5 tipů na vychytávky v aplikaci Mapy.cz: Znáte je?

5 tipů tipy vychytávky aplikace Mapy.cz

Mobilní aplikace Mapy.cz se stále vyvíjí, a tak populární navigační a vyhledávací nástroj obsahuje několik užitečných funkcí. Pojďme si ukázat pět konkrétních vychytávek, které v aplikaci jsou a možná jste je ještě nezaznamenali.

Mapy.cz: maps & navigation
Mapy.cz: maps & navigation

5 tipů na vychytávky v rámci aplikace Mapy.cz

1) Podívejte se na strukturované informace o místech

Vybraná významná místa v čele s městy, kulturními památkami či pohořími obsahují ve svém popisu bohatá strukturovaná data, která jsou navíc tématicky individuálně přizpůsobena. Uživatelé tak mají možnost po vyhledání konkrétní lokality či objektu zjistit velmi jednoduše a přehledně nejdůležitější míry, statistiky, časová data nebo související osobnosti.

Například u měst patří mezi zobrazené strukturované informace třeba počet obyvatel, přítomné řeky, rok založení, počet domů, rozloha či jméno starost(k)y. O památkách ví Mapy.cz například rozměry, termín zhotovení či otevření, použitý materiál, autora nebo jiné evidenční údaje.

2) Nastavte si trvale primární mapu

Pokud vás otravuje neustálé přepínání druhu mapy po vstupu na stránku či do aplikace, můžete si tento druh map nastavit. Jestli je vaší nejoblíbenější mapou například turistická či letecká, nemusíte se k ní proklikávat pokaždé, když Mapy.cz na webu či v aplikaci spustíte. Po přihlášení zůstane na displeji základní mapa, kterou si zvolíte. A dokonce i počáteční bod.

3) Hoďte si na plochu praktický widget

Mapy.cz disponují svým vlastním widgetem, kde jsou mimo jiné také nejvyhledávanější místa za účelem navigace. Kromě seznamu dříve zadávaných cílů, jehož délka se dá ovlivnit společně s velikostí widgetu, je k dispozici také okamžité hledání přes lupu a rovněž hlasové příkazy přes mikrofon. Technicky jde o naprosto banální widget, nicméně velkou měrou usnadňuje používání své mateřské aplikace.

4) Mrkněte se na hodnocení podniků

I české Mapy po vzoru těch od Google obsahují hodnocení u restaurací, kaváren a dalších podniků. A toto hvězdičkové „vysvědčení“ si můžete prohlížet i v aplikaci. Kam na rychlý oběd nebo třeba pro nový účes přehledně uvidíte i v aplikaci. U výsledků hledání se vám zobrazí popisek daného podniku i jeho hodnocení, takže už vás výborná koprovka ani krátké mikádo nepřekvapí.

5) Sáhněte po dříve hledaných místech do historie

V aplikaci se také nachází historie vyhledávaných výrazů, díky které máte možnost se rychle vrátit k cílům, které jste již hledali či se k nim nechat navigovat. Tento zavedený seznam se nachází v prostoru s dlaždicemi “Domov” a “Práce” na kartě, kterou otevřete po klepnutí na horní vyhledávací políčko.

Malý detail, který ale velkou měrou zpříjemňuje celkový dojem z používání Map.

Které z uvedených vychytávek jste ještě neznali?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)