5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů #216: Xiaomi svítilna, USB 3.0 HUB a další

Xiaomi svítilna a powerbanka

Xiaomi svítilna a powerbanka v jednom může oslovit nejen fanoušky této značky, ale kohokoliv, kdo se poohlíží po pořádném zdroji světla. Zaměříme se dnes i na nabíjení, protože pro vás máme tipy na originální Xiaomi kabel, šikovný USB 3.0 HUB s možností vypínání portů nebo USB-C HUB s možností bezdrátového nabíjení hodinek. Vítáme vás u dalšího dílu seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů, který je tu s vámi každou středu.

1) Xiaomi svítilna a powerbanka v jednom

Poohlížíte se po kvalitní svítilně, která zároveň může posloužit i k nabíjení dalších zařízení? Jednou z možností je Xiaomi svítilna FZ101 BEEBEST, která nabídne světelný tok 1000 lm a dosvit 365 metrů. Díky integrovanému akumulátoru s kapacitou 2600 mAh vydrží až 40 hodin svitu na jedno nabití. Díky USB-C konektoru je možné svítilnu dobíjet běžnou nabíječkou pro mobilní telefony a stejně tak může Xiaomi svítilna posloužit i jako powerbanka pro další zařízení s výstupním proudem 1 A .

Xiaomi svítilna FZ101 BEEBEST – vlastnosti

 • světelný tok: 1000 lm
 • baterie: 2600 mAh
 • USB výstup: 5 V, 1 A
 • výdrž na jedno nabití: až 40 hodin
 • voděodolnost: IPX6
xiaomi svítilna xiaomi beebest fz101

Cena: 608 Kč (Aliexpress)

– zaslal Martin Wohanka (celkově 1 tip)

2) Originální Xiaomi USB-C kabel

U Xiaomi ještě zůstaneme. Kabelů s oběma koncovkami USB-C už jsme tu pár měli, dnes si představíme originální kabel od Xiaomi. Ten nabídne délku 1,5 metru a konektory USB-C.

Xiaomi USB-C kabel

Cena: 159 Kč (Aliexpress)

3) USB 3.0 HUB s vypínáním portů

USB HUB je dnes oblíbené zařízení, neboť USB portů není vždy dostatek, hlavně pak v případě notebooků. Tento USB 3.0 HUB má ale něco navíc – 4 USB porty je možné vypínat pomocí tlačítka. Skvěle se tak hodí v případě, kdy nechcete mít nějaké zařízení připojené neustále, ale vypojování a zapojování není úplně praktické. V tomto případě stačí jen stisknout tlačítko u vybraného USB portu.

USB 3.0 HUB

Cena: 170 Kč (GearBest)

4) USB-C HUB s bezdrátovým nabíjením

Vlastníte-li notebook s USB-C konektorem, bude se redukce nejspíše hodit. Stejně tak mnoho notebooků na trhu s USB-C disponuje jen několika konektory a rozšíření se hodí. Dnešní tip je na USB-C HUB od společnosti Baseus, který kromě dalších USB-A portů přináší třeba ještě redukci HDMI pro připojení monitoru, 3,5mm jack pro audio a rovněž bezdrátovou nabíječku pro chytré hodinky. V momentě, kdy tedy například přenášíte nějaká data, si můžete nechat dobíjet hodinky. Tato redukce existuje ve více verzích a liší se dalšími porty.

USB HUB s bezdrátovou nabíječkou

Cena: 839 Kč (Aliexpress)

5) Pouzdro na elektroniku

Chystáte se na dovolenou a řešíte, kam sbalit elektroniku a příslušenství? Co to místo dna batohu svěřit šikovnému pouzdru, které obsah nejen ochrání, ale hlavně bude vždy po ruce, kabely se nezamotají apod.? Na výběr jsou 3 velikosti tohoto pouzdra, stejně tak i několik barevných variant.

Best Travel Tech Bag 2017! – BUBM 3pcs/Set | Review

Best Travel Tech Bag 2017! - BUBM 3pcs/Set | Review

Cena: od 308 Kč (Aliexpress)

Soutěž: Pošli nám svůj tip na čínské zboží a vyhraj zajímavé ceny!

Tento článek vznikl jako pokračování návodu Jak nakupovat z Číny. Zajímavých zboží v čínských obchodech jsou desítky až stovky, proto bychom chtěli ve stejném duchu pokračovat i nadále. Jelikož je o tento seriál velký zájem, rozhodli jsme se odměnit čtenáře, kteří pomohou s jeho tvorbou. Každý, kdo pošle šikovný tip, který použijeme v našem seriálu, se zařadí do soutěže. Vyhrají pak tři čtenáři, kteří zaslali nejvíce tipů, které použijeme v některých z nadcházejících dílů. Podívejte se také na speciál se 100 tipy.

O co budeme hrát?

 • 1. místo – cena v hodnotě 10 dolarů
 • 2. místo – cena v hodnotě 7 dolarů
 • 3. místo – cena v hodnotě 3 dolarů
xiaomi nabijecka-tipy z ciny


K odeslání svých tipů do dalšího dílu využijte soutěžní formulář.
[gravityform id=“43″ title=“true“ description=“true“ ajax=“true“]

5 tipů na zajímavé zboží – pravidla soutěže

 1. Soutěž pořádá server www.svetandroida.cz.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit všichni občané České republiky a Slovenska.
 3. Do slosování budou zařazeni pouze ti soutěžící, kteří vyplní kontaktní údaje (jméno a příjmení, e-mail, odkaz na zboží) a potvrdí souhlas s pravidly soutěže.
 4. Každý 10. díl budou vybráni 3 výherci (ti, kteří zašlou nejvíce tipů, které se objeví v našich článcích), které budeme kontaktovat na uvedeném e-mailu za účelem získání adresy pro zaslání výhry.
 5. Vyhlášení proběhne po 216. díle seriálu.
 6. Každá osoba se může soutěže zúčastnit vícekrát, ovšem vždy s odkazem na jiné zboží. Duplicitní a podvodné záznamy budou ze soutěže vyřazeny, stejně tak účty založené pouze za účelem soutěže.
 7. Ze zákona se na výhry nevztahuje záruka.
 8. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo změnit pravidla, termín konání soutěže a ceny. Za výhry nelze obdržet finanční náhradu a nelze je vymáhat právní cestou.
 9. V případě, že výherce na informační e-mail o získání výhry neodpoví do 72 hodin od odeslání, bude automaticky vybrán výherce jiný a původnímu výherci nárok na výhru zaniká.

Předchozí díly seriálu 5 tipů na zajímavé zboží z čínských obchodů

Který z našich tipů vás zaujal nejvíce?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)