5 tipů na dárky z Číny (EU): Ideální kousky pro akční jedince

tipy-z-ciny-336-aliexpress-dárky-akční

Jsme tu s dalšími tipy na zajímavé zboží z čínského serveru AliExpress. A konkrétně z obchodů, které odesílají své produkty i z evropských skladů. Abychom vám v této době ještě doporučili něco, co má díky odeslání z EU šanci dorazit do Vánoc. Pět hlavních tipů je dnes věnováno akčním jedincům, kteří rádi využívají elektroniku a příslušenství při sportování či cestování.

Evropské sklady, daň a clo

Prodejní portál AliExpress již začal plošně využívat přímé zdanění v evropském hospodářském prostoru, čímž z pohledu českých zákazníků v podstatě předběhl chystaný tuzemský zákon. Pod cenou zboží můžete vidět větu “Price includes VAT” neboli potvrzení, že v hodnotě je již započítána daň. Dál ale myslete na to, že zboží s hodnotou přes 150 eur se týká i clo.

Akční kamera Eken H9R / H9

Pokud vy nebo obdarovaný s akčními kamerami teprve začínáte, můžete klidně zkusit vstoupit do tohoto segmentu s něčím “lehčím”. Tento model od Eken nabídne za velmi pěknou cenu nahrávání až ve 4K (25fps), 170° pozorovací úhel a výdrž až hodinu a půl (při Full HD natáčení). Výhodou je určitě menu v češtině. Varianta “R” se liší tím, že má i dálkové ovládání. Objednávejte z Polska.

Cena: od 1 135 Kč

Ulanzi MT-11 flexibilní trojnožka

Když už máte kamerku nebo foťák, asi je nebudete mít úplně ve všech situacích pouze v ruce. Z vlastní zkušenosti můžeme jako povedený malý stativ do příručního zavazadla doporučit tento od Ulanzi. Má nejen klasický závit, ale navíc i důmyslnou svorku na uchycení mobilu. V jedné z variant jej můžete vzít i s dálkovým Bluetooth ovladačem. Je k dispozici ve Francii.

Cena: 660 Kč

Bezdrátový reproduktor Anker Soundcore

Jedna ze základních variant u této značky. Ale na delší cesty s sebou asi nechcete tahat velký party reproduktor. Tento nabídne až 24hodinové přehrávání a také velmi dobrý zvuk. Svou cenu si určitě obhájí. nakupujte z Polska.

Cena: 1 025 Kč

TOPK 10 000mAh powerbanka

Se vší tou elektronikou se rozhodně bude hodit také powerbanka. Ne moc objemná, aby v batohu nedávala příliš zabrat zádům, ale tak nějak rozumně dostačující. Tato 10 000mAh od TOPK by měla pro základní doplnění šťávy stačit a nestojí moc peněz. Z EU vyjde nejvýhodněji v Polsku.

Cena: 480 Kč

Neewer batoh na elektroniku

Říkal tu někdo batoh? Elektroniku a příslušenství je pochopitelně potřeba při cestě za zábavou nějak pobrat. Ale bezpečně. Tento pomocník od známé značky Neewer je primárně určený pro přenos fotoaparátů a objektivů, ale s posuvnými přihrádkami si ho můžete přizpůsobit. Objednávejte z Polska.

Cena: 850 Kč

Další zajímavosti s cenou do 300 Kč

Výběr dalších produktů, které stojí pár korun. I tak by vám ale mohly usnadnit či zpříjemnit život, tak je omrkněte.

Produkt Cena
Kulaa bezdrátová 15W nabíječka 255 Kč
Baseus 100W USB-C kabel 280 Kč
Flip pouzdro pro Samsung telefony 240 Kč
Bfollow teleskopický stojánek na mobil 290 Kč
Baseus magnetický držák mobilu do auta 280 Kč
INIU 66W adaptér do auta 300 Kč
Lycra ledvinka na cennosti 130 Kč

Zaujaly vás dnešní tipy? Mrkněte i na starší díly našeho seriálu:

Kolik jste kdy nejvíc dali za jeden dárek?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)