4 tipy a triky pro klávesnici Gboard, které musí každý znát

klávesnice google gboard

Klávesnice Google Gboard patří vůbec k těm nejpoužívanějším. Je předinstalovaná ve spoustě Android telefonech, ovšem používat ji můžete také na iOS. Před nějakým časem jsme si pro vás připravili článek o zajímavých tipech a nyní vám ukážeme další 4 tipy a triky pro klávesnici Gboard, které byste rozhodně měli znát.

1. Psaní rukou

Většina z nás zná Gboard jako klávesnici s virtuálními klávesy. Pokud ale máte telefon se stylusem, nebo umí krasopisně psát i prsty, můžete místo nich využít volnou plochu a text psát přímo sem. Gboard vaše slova rozpozná a převede je na text. Stačí jít do Nastavení > Jazyky, zde přejet směrem doprava na jazyk Čeština a povolit psaní rukou.

2. Zkratky

Pokud často píšete nějakou frázi, kterou si Gboard nemůže zapamatovat, nebo prostě jen chcete ušetřit čas, můžete si nastavit ve slovníku zkratky, díky kterým se vám může pomocí třeba jen dvou zadaných písmen zobrazit vámi požadovaná fráze. Stačí jít opět do Nastavení > Slovníky a zde si přidat neomezené množství těchto zkratek.

Gboard – klávesnice od Googlu
Gboard – klávesnice od Googlu

3. Psaní zlomků

Taky jste někdy chtěli napsat zlomek a nevěděli jste jak na to? Je to přitom extrémně jednoduché. Stačí na číslici dlouze podržet prst a následně se vám zobrazí všechny dostupné zlomky, které můžete rovnou zapsat.

4. Přizpůsobte si vzhled

Nudí vás vzhled vaší klávesnice? Pak není nic jednoduššího, než jít do Nastavení > Motiv a následně si můžete vybrat buď z jednotlivých barev, přizpůsobení podle systémových barev nebo desítek různých pozadí krajin či přechodů.

Jakou klávesnici používáte vy?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)