3D Persony (Animoji) z Nokia telefonů se nově dají instalovat na zařízení jiných značek

3D persony nokia camera

Nedávno představený telefon Nokia 6.1 Plus přišel s jednou funkcí, kterou jsme poprvé mohli vidět u telefonu Apple iPhone X. Na mysli máme Animoji neboli AR Emoji u Samsungu. Verze pro Nokia telefony se nazývá 3D Persony. Funguje velice podobně jako na Samsung telefonech, využívá se přední selfie kamera, která skenuje obličej a následně převádí výrazy ve tváři do 3D modelu. Funkce byla exkluzivní pro Nokia telefony, ale díky vývojářům z XDA Developers si nyní může stáhnout 3D Persony každý majitel telefonu, který má alespoň Android 8 Oreo.

3D Persony nově fungují na telefonech jiných značek

Už v minulosti jsme mohli vidět převedení aplikace Nokia Camera na jiná zařízení, za kterými nestojí HMD Global. Později se přidala podpora Pro režimu a v nové verzi Nokia Camera 9.1.0.1130.40 se přidává podpora pro 3D Persony. Oproti verzi od Applu či Samsungu není k dispozici tolik modelů k zobrazení, ale je tu výhoda v tom, že se dají používat na každém zařízení, které má Android 8 Oreo nebo Android 9 Pie.

Instalace upravené aplikace je zcela jednoduchá. Stačí si manuálně stáhnout a instalovat upravený APK soubor k Nokia Camera. Poslední dostupnou verzi z doby psaní tohoto článku můžete najít ZDE, doporučujeme však sledovat fórum XDA Developers, kde se můžou objevit nové verze, které například přinesou lepší stabilitu, nové funkce, nebo třeba podporu pro starší systémy Android.

Používáte animované 3D Emoji jako např. Animoji, AR Emoji nebo 3D Persony?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)