Menu

Místní průvodci 4. úrovně nedostanou jako dárek 100 GB na Disku Google

Program “Místní průvodci” (“Local Guides”) v rámci Map Google má jako motto: “Pomáhejte ostatním objevovat svět a získejte na oplátku skvělé výhody”. Samozřejmě můžeme polemizovat s pojmem “skvělé výhody”. 100 GB na Disku Google na jeden rok zdarma určitě nebyla špatná odměna. Dosáhnout na ni mohli uživatelé, kteří přispěli svými poznatky a zkušenostmi tolikrát, že dosáhli 4. úrovně. Google ale od 17. března tento benefit ruší.

Nejde přitom o první “oříznutí” výhod pro Místní průvodce 4. úrovně. V červenci loňského roku snížil Google odměnu z 1 TB na dva roky na aktuálních 100 GB na rok. Média v té době spekulovala, že čtvrté úrovně dosáhlo velmi rychle příliš mnoho uživatelů, proto byla odměna snížena. Stejný důvod stojí v pozadí patrně i tentokrát.

Místní průvodci 4. úrovně nedostanou jako dárek 100 GB na Disku Google

Místní průvodci 4. úrovně nedostanou jako dárek 100 GB na Disku Google

Odpovídá tomu i oficiální vyjádření Googlu: “Jak naše globální komunita Místních průvodců roste, občas provádíme změny v našem programu. Rádi nabídneme našim nejaktivnějším a důsledně přispívajícím Místním průvodcům v průběhu roku další funkce a výhody.” V rozeslaném e-mailu pak stojí: “Aktualizace benefitů. K 17. březnu 2017 končí promo akce na 100 GB prostoru na Disku Google zdarma, které mohli využít Místní průvodci 4. úrovně. Až do uvedeného data budou moci všichni uživatelé, kteří dosáhnou této úrovně, odměnu odemknout. Zůstaňte naladěni – další funkce a výhody budou následovat v průběhu roku.”

Jak funguje promo akce na 100 GB na Disku Google pro průvodce 4. úrovně?

  • Nabídka: Místní průvodci, kteří se dostanou na 4. úroveň do 17. března 2017 do 23 hodin EST, mohou získat zdarma 100 GB prostoru na Úložišti Disku Google.
  • Uplatnění nabídky: Jakmile se stanete místním průvodcem 4. nebo vyšší úrovně, můžete navštívit domovskou stránku programu Místní průvodci a uplatnit poukaz na úložiště Disku. Rozšíření je nutné uplatnit do 30 dnů od zpřístupnění a platí jeden rok.
  • Upozornění: Kód k aktivaci úložiště Disku je nutno použít na tom samém účtu, k němuž má být další úložiště na disku přiřazeno. Zrušit aktivaci úložiště Disku nebo jej po uplatnění kódu přesunout na jiný účet není možné.

Pokud jste Místním průvodcem a chtěli byste 100 GB na Disku Google na rok zdarma, ještě nic není ztraceno! Pokud se před 17. březnem dostanete na kýženou čtvrtou úroveň, můžete si o tuto odměnu požádat. Svou úroveň zjistíte tak, že na telefonu nebo tabletu spustíte aplikaci Mapy Google, kde klepnete na ikonu nabídky a přejdete do sekce Vaše příspěvky.

Poznámka: Aktualizace bodů a úrovně může trvat až 24 hodin. Další informace najdete na oficiálních stránkách s nápovědou. Později už bude možné jen čekat, s jakou nabídkou přijde vyhledávací gigant později.

Využili jste nebo využijete možnosti získat 100 GB na Disku Google za dosažení 4. úrovně v programu Místních průvodců?

Zdroje: androidpolice.com, support.google.com, localguidesconnect.com.

 

Komentáře

Libb

Libb 59

7.3.2017 7:15

Jsem teď na polovině potřebných bodů, to už asi nestihnu :\ Je to škoda, ale co už, u Google jsme si snad už mohli zvyknout, že co platí dnes, nemusí zítra

DerekShackleton

7.3.2017 7:32

To je jen na rok? Tak to asi ani nemá cenu to řešit :-)

Milan4exa

7.3.2017 8:02

Vubec jsem o prostor nezadal na 1-en rok nema smysl na to bubec myslet. At daji aspon 30 na trvalo!

42

7.3.2017 8:09

Já osobně to pro žádnou osobní odměnu nedělám a nikdy ani nedělal…. 😉✌

hulik

7.3.2017 8:18

Mám ještě od loňska 1TB. Uvidíme co bude dál.

MORON

7.3.2017 8:39

Mám už 2 měsíce 5. úroveň a také to nedělám hlavně kvůli Google disku a dalším výhodám. Tato zpráva mě znepokojila, protože jsem chtěl využít těch 100 GB až bude potřeba a teď vím že se tak nestane.
Nevím, jestli je tu povolené sdílet odkazy na jiné stránky, ale pro takové jako Libb jsem našel na Youtube video: https://www.youtube.com/watch?v=WPPXTqvh1cY (Google Místní průvodce – Rychlé získaní bodů).

pesvoboda36

7.3.2017 8:57

dobře, že to zrušili. Jen tím pak nutí lidi, aby si to po roce zaplatili, jiný smysl to nemělo. Mám skoro 2000 bodů (pro onu odměnu stačí 200) a stejně po mě budou chtít po dvou letech peníze. Ještě dobré zmínit, že ještě úplně na počátku zasílali i trika, poté ten 1TB na rok a pak tedy zrušili i těch 100GB za rok.

dandak

7.3.2017 9:59

Mám před 200 bodů už půl roku a stále 15GB. Takže jsem se na to vykašlal a skončil jsem na 250 bodech.
Musí se někde požádat, nebo to má být jaksi automatické?

GinBook

7.3.2017 10:59

Ještě že to zrušili!
Kvalita informací v GM se místo zlepšení akorát zhoršila díky naháněčů jediné odměny která tam byla. To že si Google špatně nastavil levely je na jinou diskuzi. Daleko horší je, že podle levelů které jsou získané na mnohdy ptákovinách, potom mají titíž uživatelé větší práva na úpravu segmentů v končícím MM (které bohužel končí na pár dní) rozdrbávali routing a další věci z neznalosti věci.

Spíše by se měl autor zaměřit na nynější tristní stav map od Googlu a zjistit jak se bude díky končícímu MM řešit editování cest, opravovat mnohdy špatné adresní místa a další věci, které jsou nyní needitovatelné. Google mapy jdou v kvalitě prostě do kytek.

Program “Místní průvodci” je pěkný, ale hodně jednostranně zaměřený a nakonec ho budou dělat jen nadšenci, což je vlastně dobře.

Už předpoklad, že jedinou odměnu ruší z důvodu množství lidí splňujících tuto hranici, je jasné, že žádná další odměna nebude, nebo jen prakticky bezvýznamná zbytečnost co je nebude nic stát. Nakonec poslední rok co chodí emaily z LG nic pořádného nepřišlo za informaci a vše co přišlo skončilo jen u betatestování zbytečných funkcí.

Ehec

z aplikace
7.3.2017 11:36

nechápu k čemu to je, abych po roce nastřádaná data někam složitě přesouval, nebo si zaplatil? a když ne, tak vám to prostě smáznou? to ať si strčí…

Kulichoid

kulichoid 115

z aplikace
7.3.2017 13:55

Uložiště zdarma na rok je docela sviňárna. Po roce si to totiž musím začít platit nebo o svůj uložený obsah přijdu.

Radeg

radeg 21

7.3.2017 15:04

@kulichoid, Ehec a další:
No jasně a co jste si mysleli? Nalákat a pak nechat platit.

MrMysakovich

7.3.2017 15:29

Pokud si nahrajete těch 100gb tak se vám ty data po roce nesmažou. pouze už nebudete moct nahrávat, takže to sviňárna není

Tidkiuni

tidkiuni 1

7.3.2017 15:31

Mám 100GB + 15GB + 2GB za ověření a jsem spokojen, nemám problém si pak zaplatit po roce. Vzhledem k tomu že tam mám vše a to vše mám k dispozici všude. Pohoda.

Miroslav Šiler

z aplikace
7.3.2017 18:48

programator stranky, ktera napise “jste skveli” by zaslouzil povesit za koule do pruvanu… To jako fakt nekomu dela dobre, cist takove sracky?

Zuntak

Zuntak 0

9.3.2017 20:51

Zkusím to ještě stihnout, zatím mám 15GB + 2GB. Více by mi ale vyhovovalo, kdyby to bylo třeba o 1GB více každý level, to by mi stačilo :)

RSS (komentáře k článku)