Google si připravil obří odměny pro tvůrce YouTube Shorts

Google YouTube Shorts odměny

Sto milionů dolarů. To je více než dvě miliardy korun. Takovou sumu hodlá Google vynaložit na podporu nedávno oznámeného formátu YouTube Shorts, který má konkurovat Příběhům aneb Stories z ostatních platforem. A částku nemá v plánu investovat do běžné reklamy nebo snad nějakých systémů. Rozdá je tvůrcům, kteří Shorts tvoří. Ti nejlepší mohou měsíčně získat až 10 tisíc dolarů, tedy přes 200 tisíc korun.

YouTube
YouTube

Úspěšní tvůrci obsahu jsou samozřejmě na podobné odměny zvyklí. Ať už díky zisku z prodaných reklam od provozovatelů platforem, nebo díky pozici nasmlouvaného influencera. Aby ale autorům platila napřímo platforma, to úplně běžné není. Celá podpůrná kampaň má pochopitelně několik základních podmínek. Tvůrci musí být v prvé řadě z deseti prozatím vybraných zemí. Jedná se o Brazílii, Indii, Indonésii, Japonsko, Jihoafrickou republiku, Mexiko, Nigérii, Rusko, USA a Velkou Británii.

YouTube Shorts Fund

YouTube Shorts Fund

Měsíční odměnu od 100 do 10 000 dolarů bude Google udělovat podle několika kritérií. Firmu bude pochopitelně zajímat hlavně dosah videí a jejich celková sledovanost v dané zemi. Metriky tak nebudou úplně pro všechny tvůrce stejné. Americký gigant chce hledět také na kvalitu a originalitu. Podrobné podmínky si můžete projít u oficiálního oznámení kampaně nebo poslechnou ve videu. Shorts už nějakou dobu fungují i v ČR, nicméně se asi nedá očekávat, že by k nám v dohledné době zamířily i zmíněné odměny.

Kolik už jste viděli nebo vytvořili Shorts?

Zdroj: Google

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)