TOPlist

V ČR už fungují YouTube Shorts. Takto fungují a vypadají

YouTube Shorts ČR

Populární video portál spustil už i v ČR svůj nový formát krátkých videí s názvem YouTube Shorts. Novinka k nám dorazila poté, co ji poprvé představila v září 2020 v Indii a v březnu letošního roku byla spuštěna v USA. Jde v podstatě o upravenou alternativu tzv. stories, která mají původ ve Snapchatu a těší se oblibě na Instagramu či na Facebooku. Už i čeští uživatelé YouTube díky ní mohou nahrávat, sledovat a zveřejňovat patnáctisekundová chytlavá videa pouze s pomocí mobilního telefonu a doprovodit je krátkými audio úryvky z katalogu hudby, kterým služba disponuje.

Funkce je k nalezení ve speciální záložce v mobilní aplikaci. Služba umí využít například i vícesegmentovou kameru, díky které lze spojit více videoklipů dohromady, přidávání textu v jednotlivých fázích videa, filtry pro korekci barev a další možnosti úprav. YouTube Shorts jsou v současné době včetně ČR k dispozici ve formátu beta. Další funkcionality se budou do budoucna rozrůstat v reakci na to, jak budou tvůrci produkt používat a jaká bude jejich zpětná vazba.

YouTube
YouTube

Ve kterých službách tento formát využíváte?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)