V Google Mapách se objeví i videa. Přidávat je budou místní průvodci

mistni pruvodci google mapy videa

Místní průvodci v Google Mapách dostávají novou možnost, jak přispět ke zkvalitnění map od Googlu. Společnost v těchto dnech začíná uvolňovat novou funkci, která umožní natáčet krátká videa přímo v mapách.

Fotografie nestačí, místní průvodci můžou tvořit i videa

Google tuto novinku odhalil na fóru pro místní průvodce. Funkce se v těchto dnech začne objevovat v aplikaci Google Mapy, pokud jsou právě v programu místní průvodce. Přidání videa probíhá úplně stejně jako přidávání fotografií. Dokonce je to dostupné ze stejné obrazovky.

mistni pruvodci videa google mapy

Videa půjdou přidat ze stejného místa, jako fotografie. Jediný rozdíl je v tom, že pro pořízení videa bude potřeba držet spoušť fotoaparátu, a to až po dobu 10 vteřin. Druhá možnost je vložení videa přímo z telefonu, to má výhodu například v tom, že takové video může být až 30 vteřin, namísto deseti. Opět se k tomu dá dostat přes fotoaparát v Google Mapách, kde se pak vybere ikonka složky.

Google rovněž ukázal několik příkladů, jak videa natáčet. Například v restauraci jídlo, vchod do obchodu, vnitřek zajímavých budov, památky atd. Zajímavé je také to, že Google chce, aby se natáčelo pouze vertikálně, z toho jde usoudit, že používat se budou videa hlavně na telefonech.

Add videos to Google Maps: Momofuku Nishi

Add videos to Google Maps: Momofuku Nishi

Samotná videa prozatím nejsou k dispozici k prohlédnutí, ale nemělo by to trvat dlouho. Podle všeho jsou potřeba minimálně Google Mapy ve verzi alespoň 9.60.

Google Maps
Google Maps

Jste místní průvodci? Můžete už natáčet videa?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)