Menu

10 tipů, díky kterým váš Android vydrží a nemusíte jej měnit

Cenovky mobilních telefonů s Androidem se pohybují v řádu tisíců až desítek tisíc a pro většinu uživatelů to tak není věc, kterou by si kupovali každý měsíc. Pokud tedy chcete, aby vám telefon dlouho vydržel a abyste mohli oddálit nákup nového zařízení, přinášíme vám deset osvědčených postupů.

Odstraňte zbytečné aplikace a fotky

Dříve či později začne i ten nejvýkonnější telefon “zadrhávat” nebo chcete-li “lagovat.” Používání takového zařízení může být pro uživatele velmi frustrující. Častou příčinou tohoto stavu je zaplněná operační paměť a málo místa v interním úložišti. Reagovat na telefon, který má problémy s plynulým během systému a aplikací, nákupem nového, je však poněkud předčasné. Často víceméně stejného výsledku dosáhnete vyčištěním – tedy odstraněním zbytečných aplikací a vymazáním či přesunutím fotografií a videí (zejména jsou-li uloženy v interní paměti) do počítače. Trošku drsnějším, ale přesto osvědčeným řešením je obnovení továrního nastavení, které uvede zařízení do stavu, ve kterém jste ho vybalili z krabice (zůstane ovšem poslední nainstalovaná verze systému).

Nedostatek volné interní paměti také snižuje její životnost – čím více je volného místa v úložišti, tím větší prostor mají systém aplikace pro své pracovní a dočasné soubory. Je rozdíl, když do jedné paměťové buňky zapíše jednou, desetkrát a stokrát – množství zápisů je totiž u současných pamětí omezené a každý zápis navíc znamená snížení životnosti. Pokud tedy máte v telefonu 1 GB volného místa, bude zápis do jednotlivých buněk probíhat častěji, než když budete mít například desetinásobek, neboť logika hlídá, aby počet zápisů byl co možná nejvyrovnanější.

Zbytečné aplikace, dokumenty, obrázky a další soubory tedy doporučujeme odstraňovat průběžně a pravidelně.

Odstraňte zbytečné aplikace a fotky

Odstraňte zbytečné aplikace a fotky

Chraňte sklo na displeji

Rozbitá obrazovka je dílem okamžiku – stačí chvilka nepozornosti, špetka neopatrnosti a telefon se ocitne na zemi, sklem dolů. Když ho zvednete, přivítá vás nepěkná “pavučina,” která často omezí či zcela znemožní ovládání. Náklady na opravu se pak pohybují v řádu tisíců korun a rozhodně nepůjde o částku, nad kterou by se dalo mávnout rukou.

Místo plakání nad rozlitým mlékem je tedy lepší takové situaci předcházet. Jak? Poměrně jednoduchou prevencí. Jednou z možností je nošení telefonu v obale, který chrání obrazovku. Poměrně spolehlivé jsou obaly s odklápěcí přední stranou, nicméně některým uživatelům bude vadit komplikovanější manipulace.

Dobrou investicí může být temperované/kalené/tvrzené sklo, které přilepíte na obrazovku. Instalace bývá poměrně jednoduchá a v případě kvalitních výrobků nakonec ani nepoznáte, že na telefonu je něco navíc. Pokud pak zařízení spadne, budete mít o něco větší šanci, že praskne pouze nalepené sklo, které i na ty nejdražší modely pořídíte řádově za několik stokorun. Kromě tohoto vysloveně katastrofického scénáře také tímto způsobem můžete obrazovku ochránit před poškrábáním.

Aby vám telefon dlouho vydržel, chraňte sklo na displeji

Aby vám telefon dlouho vydržel, chraňte sklo na displeji

Pořiďte si kvalitní obal

Uživatelé, kteří rychle střídají telefony s tím, že ty starší prodávají, je často nosí v pouzdrech respektive obalech. Důvod je prostý: až budou zařízení nabízet k prodeji, mohou bez uzardění uvést, že telefon je “jako nový,” tedy především bez škrábanců. Pokud se totiž mobil potká v kapse či tašce například se svazkem klíčů, utrží újmu zpravidla jen obal, který obvykle stojí jen nepatrný zlomek ceny celého zařízení. U některých obalů navíc získáte ještě další vrstvu ochrany obrazovky.

Existují i vysloveně odolné obaly, které dokážou ochránit telefon při pádu, případně před vodním živlem, nicméně nutno konstatovat, že vzhled zařízení tím zejména u prémiových modelů, kde design hraje důležitou roli, značně utrpí. O prodloužení života mobilního telefonu však, zejména u uživatelů, kterým telefony často padají, nemůže být pochyb.

Obal sice nepřidá telefonu na kráse, zvýší však jeho šanci na přežití

Obal sice nepřidá telefonu na kráse, zvýší však jeho šanci na přežití

Zvažte aktualizace systému

Výrobci telefonů poskytují svým produktům podporu po dobu jednoho a půl roku až dvou let. Nejnovější verzi operačního systému tak starší kousky v drtivé většině případů oficiální cestou nedostanou. V některých případech sice dostávají update i starší modely, nicméně aktualizace je v takové situaci hodna zásadního zvážení. Často se totiž stává, že telefon s poslední verzí běží výrazně pomaleji než s předchozí, uživatelé pak hledají na webu, jak provést downgrade, což nebývá právě jednoduché.

Počítejte prostě s tím, že ačkoli Google o každé nové verzi tvrdí, že je “optimalizovanější pro starší/hardwarově méně vybavená zařízení,” nemusí to ve skutečnosti znamenat, že novější bude automaticky rychlejší.

Aktualizaci tedy doporučujeme provádět maximálně dvě generace nebo dva roky po uvedení daného modelu na trhu. Později pak raději vyčkejte a sledujte diskuze, ve kterých si uživatelé sdělují své zkušenosti s nejnovější verzí firmwaru.

Aktualizace na poslední verzi může přinést nové funkce, ale také nové problémy

Aktualizace na poslední verzi může přinést nové funkce, ale také nové problémy

Zařízení pravidelně restartujte

Asi jen málokdo by nechal běžet počítač či notebook nepřetržitě několik týdnů či měsíců. Odezva takového systému by se po nějakém čase zhoršila a logicky by následovalo “typické ajťácké řešení” – tedy restart. V případě telefonů ale není výjimkou, že je uživatelé nerestartují i několik měsíců. Protože chytrý mobil je v mnoha ohledech podobný počítači, určitě mu neuškodíte, ba s velkou pravděpodobností právě naopak, když ho alespoň jednou týdně vypnete a zapnete.

Telefon alespoň jednou za čas vypněte

Telefon alespoň jednou za čas vypněte

Udržujte baterii v dobrém stavu osvědčenými postupy

Jestliže sledujete náš nepravidelný seriál 5 mýtů o chytrých telefonech, kterým možná ještě věříte, pak jistě víte, že se nemusíte bát nechat telefon připojený v nabíječce i když je plně nabitý. Baterie je ale jednou z nejchoulostivějších součástek v telefonu, jejíž životnost ovlivňuje to, jak se k ní budete chovat. U telefonů s vyměnitelným akumulátorem je případné snížení parametrů baterie otázkou několika stokorun a jednotek sekund na výměnu. Bohužel stále více zařízení má pro běžného uživatele baterii nedostupnou a zásadní zhoršení vlastností automaticky znamená návštěvu servisu.

Server Lifehack uvádí, že nejvhodnějším postupem z hlediska životnosti akumulátoru je častější ale kratší nabíjení – konkrétně je lepší třikrát nabít, když indikovaná kapacita klesne na 75 %, než nabíjet jednou při deklarovaných 25 %. Když v baterii zbývá 25 % energie, bude její schopnost přijímat ji horší. Pokud budete baterii nabíjet pokaždé při indikovaných 25 %, vydrží zhruba 500 nabíjecích cyklů, tedy při denním nabíjení ani ne rok a půl. Jestliže nabíječku budete připojovat při 75 %, měl by akumulátor zvládnout až 2500 nabíjecích cyklů. Asi úplně nejhorším nápadem je úplné vybití telefonu a jeho následné nepoužívání.

To, jak se budete chovat k baterii, ovlivní její životnost

To, jak se budete chovat k baterii, ovlivní její životnost

Pozor na nošení mobilu při sportu

V Obchodě Play jsou desítky aplikací pro měření sportovních výkonů, v návaznosti na to najdete v obchodech a e-shopech nespočet pouzder, určených k upevnění telefonu na tělo během sportování. Je ale nutné dbát na kvalitu takového obalu, neboť pokud pouzdro takzvaně propotíte, dostane se vlhkost do kontaktu s telefonem. Jistě nemusíme podotýkat, že odolností proti vodě se mohou chlubit jen vybrané modely, obvykle spadající do vyšší cenové kategorie. Telefonu, který vodě neodolá, pot určitě neprospěje, ba právě naopak. Efekt samozřejmě nemusí být okamžitý, nicméně dříve či později se prostě projeví například nefunkčností hardwarových tlačítek. Když už tedy budete chtít s mobilem sportovat, pořiďte si pro tyto účely opravdu kvalitní obal/pouzdro, nebo ho nenoste přímo na těle.

Nenoste mobil na těle během sportu

Nenoste mobil na těle během sportu

Zajistěte smartphone během řízení

Integrovaný čip pro příjem a zpracování signálu GPS a řada navigačních aplikací v Obchodě Play udělala z mobilních telefonů praktickou a levnou navigaci do auta. Poměrně zásadním faktorem z hlediska životnosti mobilu je jeho umístění ve vozidle. Pokud ho budete vozit například v přihrádce vedle řadící páky či v kalíšku pro nápoje, snadno se stane, že při ostřejším brzdění nebo vlivem terénní nerovnosti na vozovce (která je u nás standardním jevem) skončí někde, kde by končit neměl – v lepším případě na podlaze, v horším pak pod pedály. Nemluvě o nejkatastrofičtějším scénáři, kdy se při nehodě z mobilu stane projektil, pohybující se prostorem vozidla rychlostí, kterou jste jeli před střetem.

Doporučujeme tedy nešetřit, pořídit si kvalitní držák a umístit ho tak, abyste na telefon dobře viděli a přitom nebránil výhledu z vozidla. Bude to dobré nejen pro vaši vlastní bezpečnost, ale i jistější pro telefon samotný.

Zajistěte smartphone během řízení

Zajistěte smartphone během řízení

Chraňte systém před viry a malwarem

Tady si nemusíme posté opakovat, že viry v původní podobě, kdy se samy šířily z jednoho počítače na další, pro Android zatím stále neexistují. Nejslabším článkem pomyslného řetězu je tak stále uživatel, který si do telefonu stáhne škodlivou aplikaci a povolí její instalaci. Když se pak telefon začne chovat zvláštně, měla by prvním krokem být kontrola přenesených dat. Ta by indikovala například odesílání nějakých informací. Způsobů, jak dostat škodlivou aplikaci pryč, je více, mezi ty základní by měl patřit start v nouzovém režimu, případně obnovení do továrního nastavení.

Nejspolehlivějším způsobem, jak zajistit ochranu před škodlivými aplikacemi, je instalovat aplikace výhradně z oficiálního repozitáře Obchod Play, sledovat požadovaná oprávnění a hodnocení ostatních uživatelů.

Chraňte systém před viry a malwarem

Chraňte systém před viry a malwarem

Využijte výhod cloudových úložišť

Využívání cloudového úložiště je jednou z nejlepších cest, jak zajistit, aby se interní paměť a paměťová karta nezahltila daty, která nemusíte mít nutně neustále u sebe. Kromě toho takovým opatřením minimalizujete riziko ztráty dat v případě havárie, ztráty nebo poruchy zařízení. Pro největší míru efektivity tedy doporučujeme využívat cloudová úložiště k provádění záloh v pravidelných intervalech.

Využijte výhod cloudových úložišť

Využijte výhod cloudových úložišť

Co tedy dělat, aby vám telefon dlouho vydržel?

Při dodržení výše uvedených pravidel můžete ušetřit nemalé množství financí, které byste jinak investovali do výměny zařízení za nové. Dodržení několika mála zásad tak může pomoci nejen vašemu telefonu, ale příznivě se podepíše i celkové finanční situaci.

Chybí vám v tomto přehledu nějaký tip, který používáte pro to, aby vám telefon dlouho vydržel? Podělte se o něj v komentářích pod tímto článkem!

Zdroj: lifehack.org.

 

Komentáře

Mazec

z aplikace
11.4.2016 12:24

Já mám samsung galaxy s2 doma v krabičce. Vůbec ho nepoužívám, je si ho tak jednou za měsíc prohlédnu…
a je do teď jako nový… I software je svižný…

janlav

11.4.2016 12:29

Opět pro naprosté amatéry svetandroida.cz: viry pro Android NEEXISTUJÍ a nikdy NEEXISTOVALY.
Ty existují jen pro Windows a iOS s tím má také obrovské problémy kvůli velkému počtu bezpečnostních děr.
Jak vám někdo řekne, že jsou viry na Android, můžete takové lid s klidem přestat poslouchat, o IT vědí kulový :)

Petr Rolf

z aplikace
11.4.2016 12:55

janlav: ono se nemusí jednat čistě o vir, ale stačí vlezlý spam, který si uživatel svoji neopatrností nainstaloval. Pár dní zpět jsem dával dohromady tel. v tomto stavu dohromady a můžu říct, že takhle zaspamovaný stroj jsem už leta v ruce neměl a to beru v potaz i PC:-) Na tel. se nedalo pracovat, samé pornoaplikace, co se sami spouštěly, atd, atd. A pomohla až přeinstalace fw(a ještě z jiného modelu, jelikož původní fw nikde nenaleznete). A žádné antiviry zde nepomůžou, jsou zcela zbytečné. Ale jak jsem psal, uživatel instaloval app z jiných, než ověřených zdrojů, takže si za to mohl pouze sám.

doubt2doubt

z aplikace
11.4.2016 12:58

Malware existuje ale je pravda, že o klasickém viru na Android, ale ani iOS jsem ještě nikdy neslyšel a pravděpodobně ani nemusí existovat, jestli tak v množství jednotlivých virů.

Ad ten antivir pro Android je dobrý jen k zalagování droida.

Stačí root a přidělovat aplikacím rozumně oprávnění.

janlav

11.4.2016 13:24

iOS bylo jeden čas možné jailbreaknout i pouhým navštívením stránky, tedy pro iOS velmi pravděpodobně skutečné viry existují, děr mají opravdu spoustu, na Androidu se něco takového níkdy nestalo
samo malware je všude, to je jen zodpovědnost a chyba uživatelů

peppa8053

z aplikace
11.4.2016 13:45

doubt2doubt : šestka opravneni uz poskytuje i bez rootnuti.
nebo jak mam ja nadstavba lenova s verzi 5.1.1 taktez …
nevetši slabinou je vzdy majitel mobilu kdyz bezhlave klika a klika ;-)

Uni

uni -43

11.4.2016 14:22

peppa8053: Android má pošahaně postavenou logiku oprávnění (před šestkou). Když uživatel instaluje apku, odsouhlasí přístup na různá API (jak říkáš “bezhlave klika a klika”), ale co jiného také zbývá, když v zásadě netušíš, kdy a při čem daná aplikace využije dané API, to prostě neprostřelíš.
Až eMko funguje jak má, tedy zobrazí dotaz na přístup ve chvíli, když si aplikace řekne. Musí tedy apliakce toto podporovat, což celou věc v zásadě staví mimo funkční řešení, klasika u Androidu.

doubt2doubt

z aplikace
11.4.2016 14:23

Mám řízení oprávnění i na Kitekat, ale většina zařízení umožní přidělit oprávnění až po root.

TylerManifesto

TylerManifesto 0

z aplikace
11.4.2016 14:23

Tak to je debilni teda…dam obnovu do tovarniho nastaveni a verze androidu stejna jakou sem mel naposled?? proc ne ta puvodni?? kdyz vsechno to se vsim vsudy ne? “…bude mobil jako byste ho vybalili z krabice…” tak proc ne i verze androidu..

Jedd43

11.4.2016 15:11

janlav: https://www.svetandroida.cz/malware-metaphor-201603 Já myslím, že na tom budou obě platformy velice podobně :)

Trent

trent 0

z aplikace
11.4.2016 17:37

Tenhle “návod” asi není pro návštěvníky těhle stránek. Protože některé rady jsou s odpuštěním jak pro dementy. Nebo jsem naivní a moc přeceňuji inteligenci zdejších čtenářů.

Wortos

wortos 42

z aplikace
11.4.2016 17:37

janlav: fetujes?? viry na iOS :D vsak tam nenainstalujes vubec nic co neproslo appstore a pokud ani musis to odsouhlasit dokonce musis odsouhlasit i pristup aplikaci treba k fotaku jde videt ze jsi apple nikdy nemel v ruce kdyz napises takove kula

Abby

11.4.2016 18:11

Nemohu souhlasit s tím restartem. Nevím zatím, jak se chová Android, mám ho příliš krátce (asi měsíc), ale co se týče počítačů, tak restartuji pouze tehdy, když si o to systém řekne, typicky při aktualizaci. OS X i kdyby se nerestartoval rok, tak se chová stále stejně, ale aktualizace chodí častěji, takže restart je tak jednou za dva až tři měsíce, jinak Mac i MacBook pouze uspávám. Notebook Dell s Linuxem také pouze uspávám a restartuji, když si o to řekne (cca stejně jako Macy), desktop Intel NUC s Windows 10 používám úplně stejně a světe div se, i ty jinak příšerné Windows nepotřebují restarty jinak, než jak si vyžádají. Co se týče telefonů, tak iPhone se opět chová úplně stejně, restart je jen tehdy, když přijde aktualizace iOS, k žádnému zpomalování nedochází a co se týče Windows Phone, situace je opět stejná, akorát Windows 10 Mobile to nezvládá a restart je potřeba minimálně jednou týdně, ale ten systém zdaleka není ve finální podobě. Takže tvrdit, že nerestartovat počítač je špatně je nesmysl. Nebo autor skončil u Windows 98 a modernější OS nepotkal :-)

Tester0126

Tester0126 0

11.4.2016 19:03

Have you tried turning it off and on again? :-)

janlav

11.4.2016 19:25

to Wortos: je vidět, že ty o iOS nevíš vůbec nic ;)
1) jedná se o OS s největším mnostvím bezpečrnostních děr na světě, před ním je jen OS x taky od Applu. Poslední statistiky jsi asi neviděl.
2) jednou stačilo navštívit www stránku a měl jsi roota (jailbreak) ;)
přestaň fetovat, ať jsi v obraze, jsi asi 10 let opožděný:
http://www.cnet.com/news/jailbreak-your-ipad-2-iphone-4-simply-by-visiting-a-web-site/

janlav

11.4.2016 19:28

to Petr Rolf: máš pravdu, bohužel, musíme si dávat taky pozor, ale určitě se rozhodně můžeme cítit bezpečnější oproti iOS :)

peppa8053

z aplikace
11.4.2016 21:25

uni : to je mozne.eMko nemam (ani netouzim) ale staci mi ze mam moznost u kazde App zakazat net,volani,sms,mms.
muzu tam dat aby se ohlasila kdyz to vyzada dana App ale kdo by se s tim otravoval.rovnou to zakazi a je to.
navic jde nastavit jestli ma byt aktivni i na pozadi.co vic si muze normalni smrtelnik přát?
pokud nekdo bude chtit aby nejaka App tajne treba posilala mms tak ti nepomuze nic :-D

Wortos

wortos 42

z aplikace
12.4.2016 6:37

janlav ..ten jailbreak co sel pres prohlizec byl u verze ios snad 5:D ted je ios 9.3.1 a ten jeilbreaknout nelze a asi ani nepujde posledni jailbreak je na ios 9.0.2 a 9.1 a u 9.1 to jde tak napul tak co to tu kecac a posilas odkaz na iphone 4 ktery je 7 let stary :D boze ja ios pouzivam tak tu nechytrac.. mam jak android tak ios a ios je 1000x bezpecnejsi jak android …

bupredik

z aplikace
12.4.2016 7:39

peppa 8053: Jak (pomocí čeho) máš možnost aplikacim zakazovat přístup na net, SMS a pod.?

peppa8053

z aplikace
12.4.2016 7:45

bupredik : nastaveni / řizení oprávnění .. je to soucasti telefonu Lenovo.stejne tak nahravani hovoru a jine čičičmundy.
proto netouzim po šestce aby to jak zname kolikrat aktualizaci nedoprasili :-/

prone1

12.4.2016 8:30

Ještě bych přidal takovej underground tip. Když stahujete warez tak si apk soubor projeďte antivirovým programem na pc který umožňuje skenovat právě apk android balíčky. Tím zabráníte tomu že si do telefonu nainstalujete nějaký vir (ano i pro android jsou viry, které např. vytahují vaše osobní data včetně kreditní karty, ale když používáte a instalujete prověřené aplikace z oficiálního obchodu máte minimální šanci tyto viry chytnout). A navíc pak nemusíte zbytečně instlaovat antivirus pro android, který někdy opravdu může způsobit zadrhávání systému real-time scanem.

bupredik

z aplikace
12.4.2016 8:46

peppa8053: Tak já jsem na ASUSu ZenFone 2 nic takového nenašel :-(

Uni

uni -43

12.4.2016 9:08

peppa8053: Jo tak. ty si pleteš, co umí systém (AOSP, tedy Vanilla) a co umí případné nadstavby výrobce. To je pak ale těžká diskuse chlape:) Tak věz, že jakousi správu přístupu aplikace umí opravdu až eMko (jo, na něj u Lenova skutečně můžeš zapomenout….) a to ještě jen u aplikací, které to podporují. Takže celý úkol pro podvodnou aplikaci je, že nepodporuje prostě nejnovější API, to je celé slavné zabezpečení Androidu:)
Jo, tohle téma Google dost zdrbal už před lety a plácá se v tom dál…..

peppa8053

z aplikace
12.4.2016 10:49

uni : naschval se podivam co umi eMko ale zakazat co jsem psal proste Lenovo umi ;-)

Uni

uni -43

12.4.2016 11:27

peppa8053: Tak ono toho je více k řízení, nejen co umiňuješ, ale např. také přístup ke kontaktům, galerii, hudbě, atd. Tady všude může škodlivá aplikace škodit. U 5.0 Google udělal toto např. pro přístup k souborů, (po fiasku s 4.4), 6.0 v tom pokračuje dál a dává to smysl. Vyspělý OS by toto tak měl mít.

janlav

12.4.2016 11:54

to Wortos: iOS má největší počet bezpečnostních děr = nejnebezpečnější mobilní OS světa, horší je už jen OSx taky od Applu
ty jsi pěkně vypláchnutý marketingem, tebe je snadné ovlivnit k čemukoliv :)
a dávat novinky.cz jako zdroj, to je už tupost na druhou :-D
Buď si jistý, že iOS má spoustu děr pro viry, je to dokonce ze všech mobilních systémů světa nejpravděpodobnější:
http://goo.gl/wy32Lc

peppa8053

z aplikace
12.4.2016 12:26

uni : vsak ano.ja se nehadam.je mi jasne ze novejsi (vetsinou) je lepsi.
ja jsem rad ze to tam uz je a jde zakazat alespoň to dulezite :-)

peppa8053

z aplikace
12.4.2016 12:35

uni : tak jsem se naschval dival a mam i kontakty,protokoly volani a jejich napsani/odstraneni,wifi,bluethooth,poloha a fotoaparat .. jak nevim :-/

Uni

uni -43

12.4.2016 13:17

peppa8053: Tak ještě jednou:) Systém Android jako takový se označuje jako AOSP (nebo Vanilla, ale to je spíše nepřesné) a tento systém se vydáním nových verzí posouvá (Google vývojář). Můžeš koupit přístroj, který má AOSP (teoreticky, on toho mnoho neumí) nebo přístroj, který na AOSP (tedy na Androidu) staví. Např. Lenovo, vezme AOSP, naprgá si tam vlastní SW výbavu (od grafické nadstavby třeba po hlídač mobilních dat) a něco přidá, třeba správu oprávnění. To tam přidá, protože si myslí, že tím osloví zákazníky a protože to AOSP neumí. Např. ony oprávnění. To pak vezme, nechá certifikovat Googlem (přidají se Google Apps a služby) a hurá s tím do světa, např. do ČR (tady telefon bez Google Apps těžko uchytí).
No, a AOSP “už” ve verzi 6.0 (Marshmallow) umí nějakou správu oprávnění pro aplikace. Tedy teoreticky, až se Lenovo jednou dohrabe k aktuální verzi OS (no ona už zase aktuální asi nebude), tak nebude muset sám přidávat některé funkce, třeba to oprávnění. Teď to tam má a má to tam třeba od doby 4.4 KitKat, proto to tam máš ty, protože to Lenovo přidalo do vlastní verze ROM. Ale systém Android (AOSP) to umí velmi krátce. Od podzimu.
Pokud jsi třeba čet recenzi na SGS7 mohl ses setkat s výtkou, že se ten telefon furt na něco ptá. No, to je důsledek:) Uživatel má větší kontrolu nad chováním, ale to se samozřejmě neobejde bez dotazu ano/ne/později. Po čase, až všemu dáš různá povolení apod. (jak si konfiguruješ SW výbavu) těch dotazů ubude, protože už budeš mít vyhovující konfiguraci.
Ty nějakou správu oprávnění máš, ale jen a pouze díky Lenovu, ne díky Androidu.

Wortos

wortos 42

z aplikace
12.4.2016 14:55

janlav : sorry ale ty jsi totalni osel jen idiot muze tvrdit ze android je bezpecnejsi jak iOS to uz hranici demenci jde videt ze jsi nikdy iOS nepouzival protoze na to nemas penize asi .. dal uz se stebou nemam o cem bavit posilas mi tu pofiderni stranky plne kecu … proc myslis ze kdyz naleznes iphone ze se do neho nikdy nedostanes ale ty asi ano ty znas ty diry a mezery v iOS :D :D pobavil jsi me hackere :D

peppa8053

z aplikace
12.4.2016 17:17

uni: ja se nehadam.je mi jedno kdo to tam dal.me se na nic nepta protoze jsem mu ze startu vse zakazal :-D
je jasne ze to neni tak propracovane jak S7..
ale jen poznamka at vis.nez prislo Lenovo k nam tak meli aktualizace na novej system driv jak slavny samsung (tim ho nehanim).takze cert aby se vyznal kterej patlal tam co napatlal.samo lenovo ted v modelech udelalo spravny maglajz.i cenove :-D

janlav

13.4.2016 6:14

to Wortos: vidíš, jak jsi jako malé dítě? Tvrdíš nesymsl, i když jsem ti dal jasné statistiky, že iOS je již dlouho nejnebezpečnější mobilní OS na světě. Jako ty se chovají malé děti, jsou vymyté marketingem :)
BTW, do Androidu se taky nedostaneš, je zamknutý bootloader, když chceš ;) Vidíš, příliš mnoho věcí nevíš, jako malé děti :)

janlav

13.4.2016 6:43

to Wortos: malé děti zase postaví blok realitě? iOS je skutečně největší mobilní hrozba světa pro uživatele, tolik děr, to není normální (avšak odpovídá Apple zákazníkům):
http://www.infowars.com/apple-bug-exposed-chat-history-with-a-single-click/

Wortos

wortos 42

z aplikace
13.4.2016 7:13

janlav: achjo ja to zarizeni pouzivam tak asi vim jak funguje… kdyz ma tolik dir prpoc nedokazou jailbreaknout ios 9.2.1 , 9.3 a 9.3.1 prooc??? hmm chytaku

Uni

uni -43

13.4.2016 14:01

peppa8053? No ono totiž jedno není. Je třeba vědět, co je součást OS a co součást výbavy výrobce. Zrovna nedávno jsem tu někoho překvapil informací, že vzdálená plocha telefonu ve Windows (např. Samsung SideSync) není funkce systému, ale TouchWiz:) Což pochopitelně může ovlivnit výběr přístroje nebo předcházení překvapení po rozbalení. Takový typický Android bordel.

janlav

14.4.2016 6:15

to Wortos: ty jsi vážně tak zblbnutý marketingem, že si myslíš, že FBI či hackeři se tím budou chlubit pro hloupý jailbreak? :)

nwa14

19.4.2016 9:14

Janlav. No jako nestrany clovek co se zajima o obe strany jak android i IOS,tak muhu jen a jen potvrdit ze realita je takova,ze jsem se jeste nesetkal s problemem u ios ,ze by mel v telefonu nesmysle. Co se tyce jailbreaku,tak tomu asi moc nerozumis,ale pres stranky to bohuzel neslo. Mozna nejsky navod na to byl,ale sam jsem jich mnoho vyzkousel a ani jednou te to nikam nepustilo polud jsi neudelal dalsich 20 kroku. Co se tyce androidu,tak to je jeho valka,ale iphone pouzivam 7 let a muzu ti rict,ze jsem se nesetkal s zadny virem a podobne. Pouze jen clanky atd.. Ale realita je jina. Ber to pouze jako moji zkusenost. Zkusenost s androidem radeji nebudu rozebirat. Natrapil jsem se s tim dost jako bezny uzivatel..

nwa14

19.4.2016 9:21

Ale jak pisu.. Je to pouze ma nekolikaleta zkusenost.. Jak s IOS android a OS od blackberry… Ten uz vubec nebudu hodnotit.. Jako pro rypala a cloveky ktery se rad bavi a obmenuje,tak android je naprosto ideal.. Je zabavnejsi jako IOS.. Ja jako bezny uzivatel hudby internetu a her ,tak na ios nemuzu dopustit.. ale je to pouze zkusenost.. S IOS ziju uz nejaky patek.. Snad od doby kdy to byl jeste puvodni OS.. Ale opravdu neznam ani nikoho v okoli kdo by resil problem s nejakym skudcem v telefonu.. Mozna nekde v USA.. Tady max telefon zestarne a prestanou na nem fungovat nejake nove aplikace coz te apple vycurane donuti koupit novy telefon..

janlav

19.4.2016 9:50

to nwa14: proč lžeš? iOS šlo hacknout pouhým navštívením stránky, ty to chceš popřít? Ty chceš fakt lhát?
http://goo.gl/NWTiWx
taková dětinská chyba na Androidu nikdy nebyla
a je vidět, že tomu vůbec nerozumíš, pouze se pohybuješ ve vlastních, omezených zkušenostech, navíc nám tu všem chceš lhát

nwa14

19.4.2016 10:01

Janlav :-D ty tady mavas porad nejakyma strankama,ale uvedom si,ze lhat nepotrebuju.. Ja ten iohone pouzivam a zkousel jsem to a co myslis? Slo? Neslo.. Ja lzu.. Nepotrebuju lhat.. Ja jsem ten jailbreak do telefonu sam chtel . A zadnyma odkazama a strankama jsem si nepomohl.. Tak si kup iphone a zkus to..a nemluv o detinske chybe nebo ti tady vypisu takove smesne problemy androidu,ze se tomu smeje i muj 5 lety synovec..

nwa14

19.4.2016 10:07

Ktery pouziva android v tabletu.. A jak pisu : TO NECHCES….. Ja pouzivam snad Ipad 2 starej jako jerusalem a sprehledem rozmackava asi polovinu tabletu s android… A to je stara sunka… Tak vazne mi tady nepis,ze pouhym kliknutim se ti nainstaluje jailbreak do telefonu.. Jo par stranek jsem jich nasel taky youtube videa navody atd.. Ale v koncovce to neni tak jednoduche,ale ja si nebudu kazit den vysvetlovanim ohledne ios.. Pouzivej par let ios a pak napis… me treba android nevadi.. Ani samsung a ani jine znacky.. Sam bych si je koupil kdyby mi vyhovoval android… Ale neodkazuj me na stranky ktere vyctec z internetu… Tech je milion a sam to vis… Nebo si dam tu praci a ukazu ti odkaz ze ktereho Ti zablokuju android a to nechces :) tak tohle nerozebirej… A nevrtej se v ios..

janlav

19.4.2016 10:09

to nwa14: ty jsi nemocný? Tedy celý svět lže, jenom ty jsi letadlo? :) Vymytost typického apple usera ukázána, děkujeme za skvělou demonstraci :)

nwa14

19.4.2016 10:09

A konec hadek peace :)) a preji vam hezky den:)

nwa14

19.4.2016 10:11

Ne ja nejsem zastance applu.. Jen jsem par techto odkazu zkousel a nefungovalo to.. To je vse.. Tak ja jako to Letadlo prave vzletam pracovat:) kazdopadne me se moc libi telefony s androidem i tablety.. Jen mi to nesedi,ale netvrdim,ze jsem nemel par vyrobku.. Ale 1000 lidi 1000 chuti… Takze v klidu.. Vezmu si prasek na uklidneni a jdu radeji pracovat :))

Lukynesar

19.4.2016 12:57

Já mám svůj starý mobil s androidem taky v šupleti ,ale pořád zapnutý , mám ho na poslouchání hudby , fotek popř. videjí ,Ale mám na něm vše vypnuté a režim letadlo takže ho nabiju na začátku měsíce a vydrží aj 3 týdny , vadí to nějak jeho baterce ?
Jo a eště co si myslím já o všech čistících a antivirových aplikací tak jsou pro telefony s androidem úlně k ničemu a výrobci si za ně jen namastí kapsi a eště ktomu když nějakou daj za prachy pač jeta výroba těch jednoduchých app nijak nezatěžuje a ten kdo si je nainstaluje se jen okrádá o baterku. Jo a eště na tom vydělávají pač si to každý lajk stáhne A ještě ktomu podporujou dodejce elektřiny pač si musijou pořád nabijet :D

Uni

uni -43

19.4.2016 13:04

Lukynesar: Ne, toto akumulátoru nijak nevadí. Vlastně je to pro něj úplně to nejvhodnější. Pomalé vyčerpání kapacity užíváním (tedy se nezahřeje při výrazném odběru), průběžně udržované nabití.

jardaberan

24.4.2016 18:15

Co se týče těch baterií, tak jste maličko v rozporu s jiným vlastním článkem https://www.svetandroida.cz/baterie-nabijeni-chovani-201511
Možná by to chtělo být trošku víc konzistentní…

Moje_Jmeno

15.5.2016 10:01

S aktualizací verze androidu mám osobně dvě zkušenosti. Ta špatná byla s XPERIí RAY od Sony. Přechod z 2.3 na 4.0.4 byůl tragédie, které jsem další dva roky hluboce litoval. Na tak slabý HW nacpat ofiko verzi 4 bylo trestuhodné. Sony u mne tímto navždy skončilo. Druhý přechod z 4.4 na 5.0.2 u LG G2 mini mne nejdřív velice zklamal, ale LG je skutečně příkladný výrobce. Dalších několik brzkých upgrade telefon odladilo naprosto perfektně, vylepšilo výrazně správu RAM a celkově jsem s tímto mobilem po přechodu verze A naprosto spokojen. Další dva LG L90 v rodině po přechodu na 5.0.2 naprosto stejná zkušenost.

RSS (komentáře k článku)