Rychlý tip: Google Home dokáže jednoduše najít ztracený telefon

ztraceny telefon hledani asistent google home

Pokud patříte mezi ty, kteří v jednom kole hledají ztracený telefon, tak se vám bude hodit tento jednoduchý tip s Google Home. Bez nějakého složitého nastavení můžete využít chytrý reproduktor a Asistenta Google. Umělá inteligence se o vše postará a navede vás k telefonu.

Ztracený telefon můžete jednoduše najít pomocí Google Home

Aplikaci Find My Device (Najdi moje zařízení) od společnosti Google pravděpodobně znáte z návodů jako třeba “Jak najít ztracený telefon přes internet”. Funkce se automaticky spouští, pokud máte telefon propojený s Google účtem, využít můžete i aplikaci. Díky této službě můžete zařízení v případě ztráty či krádeže vyhledat, uzamknout, nebo vymazat.

Použít se dá ale i například doma, když spěcháte ven a nemůžete si vzpomenout, kde jste telefon naposledy nechali ležet. K vyhledání telefonu můžete využít webové rozhraní “Najdi moje zařízení”. To ale není časově moc efektivní.

Na záchranu naštěstí přichází Asistent Google a chytré reproduktory Google Home. Pokud je máte propojené se stejným účtem jako telefon, tak můžete využít jednoduchý příkaz “OK Google, Find My Phone“. V překladu v podstatě říkáte najdi můj telefon.

Rychlé vyhledání telefonu pomocí Google Home

Rychlé vyhledání telefonu pomocí Google Home

V případě, že máte na účtu pouze jedno zařízení, tak se během okamžiku spustí hlasité vyzvánění a vy tak můžete podle zvuku zjistit polohu telefonu. Pokud máte více zařízení, tak je vám Google Home bude postupně předčítat podle doby použití. Jakmile v seznamu dojde k požadovanému telefonu, stačí říct “Yes” a vyzvánění se hned spustí.

Tohle vyzvánění se spustí, i když máte třeba v telefonu zapnutý režim nerušit. A pokud se ptáte, jestli můžete uzamknout nebo vymazat data z telefonu pomocí Asistenta Google, tak to naštěstí nejde.

Google Find My Device
Google Find My Device

Používáte službu Najdi moje zařízení od společnosti Google?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)