Menu

Za Android Wear se zaplatí ještě méně: ZTE Quartz jsou nové levné hodinky

V poslední době jsme mohli vidět několik nových hodinek s Android Wear 2.0 na palubě, většina ale byla od výrobců luxusních hodinek, které jsou cenově někde úplně jinde. Výběr levných hodinek s tímto systémem, není vůbec lehký. Novinka ZTE Quartz by mohla ulehčit hledání.

ZTE Quartz mají Android Wear 2.0

Když vynecháme chytré hodinky od luxusních značek, tak i poslední oznámené hodinky o výrobců jako je Huawei nebo LG, nebyly zrovna levné, kdy se cenově blíží k deseti tisícům. Nově představené hodinky ZTE Quartz stojí 192 dolarů, což je bez DPH zhruba 4800 Kč.

A to už je hodně zajímavá cena za hodinky s Android Wear 2.0, kterým nechybí nic podstatného. Mezi dvě vlastnosti, které chybí oproti jiným dražším chytrým hodinkám, patří to, že nepodporuje LTE připojení k internetu. Druhá věc je absence snímače tepové frekvence.

Pro všechny sportovce je pak v hodinkách připravena GPS navigace. O výkon se stará procesor Snapdragon Wear 2100, dále má k dispozici 4GB vnitřní paměti, což je v podstatě standard u chytrých hodinek s Android Wear. AMOLED displej má velikost 1,4“ a rozlišení 400 x 400 pixelů. Nechybí ani certifikace IP67 nebo vestavěný reproduktor s mikrofonem. Baterie má kapacitu 500 mAh. Do prodeje jdou v USA během několika dnů. Prozatím se neví, kdy budou hodinky dostupné v Evropě.

Pořídili byste si chytré hodinky s Android Wear 2.0 za takovou cenu?

Zdroj: androidauthority.com

 

Komentáře

Dubský Tomáš

z aplikace
10.4.2017 20:12

Kapacita baterie – podle mě mohla být zajímavá výdrž. Oproti jiným hodinkám.

Mrhorse

10.4.2017 20:19

za absenci snímače tepu jsem spíše rád, protože třeba LG watch urbane fungoval spíše jako generátor náhodných čísel…

Hosan77

z aplikace
10.4.2017 20:39

Za mě určitě počkám si na ně, vypadají dobře a za tu cenu je to bomba..

kromano

z aplikace
11.4.2017 6:34

Na něco takového jsem čekal! Uvidíme jak budou vypadat, ale tohle ($) už je na zvážení ;-)

Tata73

tata73 0

z aplikace
11.4.2017 8:37

bez tepu pro sportovce no nevím ????

jardaberan

11.4.2017 10:06

Toto jsou v mých očích zatím nepřekonané smartwatch – http://vectorwatch.com/vector-luna-smart-watch#luna-steel-steelmetal-regular
Bohužel se při plavání musely sundat z ruky – nebyly “vodotěsné do 100M”, dokázaly odolat pouze krátkodobému vystavení vodě (mytí rukou apod.)
Výdrž baterie – 30 dnů – hvězdná hodnota, na kterou se nějaké Ťamťungy a podobné ‘hodinky’ zatím nedokázaly dostat.
Až takové někdo udělá, a přitom budou mít odolnost IP68, jsou můj jasný favorit. Jasně, mohl bych si pořídit nějaké Garmin Fenix, ale kdo by takovou obludu nosil na ruce?
Takže zatím čekám na to, až někdo udělá skutečné hodinky, které budou dostatečně odolné, a přitom Smart.

SeppWinkler

SeppWinkler 11

11.4.2017 11:48

O smart hodinkách začnem uvažovať, keď niekto vyrobí také, ktoré budú spĺňať dve veci:

1) Na jedno nabitie vydržia týždeň
2) Budú mať obdĺžnikový displej. Tento súčasný trend “simulátorov” ručičkových hodiniek ma nenadchýna. Na zobrazovanie textových a číselných informácií je vhodný obdĺžnikový displej omnoho viac a pokiaľ budem chcieť ručičkové hodinky, kúpim si také, nepotrebujem niečo, čo zobrazuje ich animáciu. Rovnako predsa nepoužívam okrúhly monitor :)

Škoda Pebble, tým smerom sa mali smart hodinky uberať.

keystarchannel

11.4.2017 14:40

K čemu jsou dobré chytré hodinky? Na běhání? To určitě ano. A dál? Na kolo apod. si beru mobil, na nákup si ho beru taky.

RSS (komentáře k článku)