LG Watch Style: přijde Android Wear 2.0 v doprovodu nových hodinek?

LG style

Trh s chytrými hodinkami momentálně není příliš pestrý, a proto je každý přírůstek, zejména z dílen zavedených výrobců, vítaný. Jeden takový nám nejspíš velmi brzo naservíruje společnost LG, která má na svém kontě již několik hodinek s Android Wear a dokonce se svými G Watch stála u samotného počátku této platformy. A mohlo by to být právě LG, které jako první uvítá systém Android Wear 2.0 prostřednictvím hodinek LG Watch Style.

Android Wear 2.0 přichází

Nová verze operačního systému Android Wear pro hodinky byla představena již během loňského Google I/O. Tento systém si pak zatím mohli vyzkoušet jen majitelé vybraných modelů chytrých hodinek s Androidem, a to prostřednictvím beta sestavení. Finální Android Wear 2.0 by však měl být uvolněn již velmi brzy a s vysokou pravděpodobností by k tomu mělo dojít 9. února. Již delší dobu se však v internetových kuloárech mluví o tom, že zároveň s finální verzí Android Wear 2.0 bude představena také dvojice hodinek za jejichž výrobou má stát společnost LG.

LG Watch Style

U prvních hodinek z této dvojice prozradil známý leaker Evan Blass nejen výbavu, ale i design. LG Watch Style mají disponovat kruhovým, 1,2″ P-OLED displejem o rozlišení 360 x 360 px. Interní úložiště má mít kapacitu 4 GB, operační paměť by měla mít velikost 512 MB a baterie zase 240 mAh. Samozřejmostí pak je přítomnost zvýšené odolnosti reprezentované standardem IP67. Naopak nepočítejte se senzorem srdečního tepu. Vedle LG Watch Style by měla být představena také vybavenější verze hodinek určená pro sport (LG Watch Sport?). Její výbava by měla disponovat 1,38″ displejem s rozlišením 480 x 480 px či 768 MB RAM. Polepšit by si měla také baterie, a to na kapacitu 430 mAh. Přítomen by pak mohl být také senzor srdečního tepu, NFC, GPS a dokonce i LTE konektivita.

Odhadovaná cena LG Watch Style činí 6 300 Kč (249 $). Vybavenější verze pro sport by pak údajně měla zákazníky vyjít na 8 800 Kč (350 $).

Líbily by se vám takovéto hodinky LG Watch Style?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

lg nahledovy

Recenze: LG Optimus One (P500)

Telefony Karel Kilián Karel Kilián
24 min. uložit na později

Komentáře (1)