ZTE Blade 20 je nový telefon s obří baterií a dobrou výbavou. Cena přitom není vysoká

zte blade 20

ZTE představilo zajímavý telefon s nízkou cenou. Zároveň má ale zajímavé parametry, s některými se přitom může rovnat s těmi nejlepšími modely od jiných značek. Pojďme si novinku představit blíže.

ZTE Blade 20 vychází v přepočtu s DPH na méně než 4 tisíce Kč

Jak už jsme psali výše, telefon je hodně levný. V Číně se začíná prodávat za částku 1 000 CNY, což je v přepočtu s DPH cca 3 800 Kč. Zajímavé je, že za tuto částku obdržíte rovnou 128GB úložiště, které případně můžete rozšířit pomocí microSD karet. Výkon má na starost čipset Helio P60, který doplňuje 4GB RAM paměť.

Displej má velikost 6,49 palců, jedná se o IPS panel s rozlišením HD+, všimnout si můžete výřezu, ve kterém je 8 MPx selfie kamera. Na zadní straně jsou tři fotoaparáty. Ten hlavní má 16 MPx, sekundární ultra širokoúhlý fotoaparát má 8 MPx a poslední je 2 Mpx senzor pro hloubku ostrosti. Nechybí ani čtečka otisků prstů.

Hodně zajímavá je kapacita baterie 5 000 mAh, společnost slibuje výdrž dva dny na jedno nabití. Telefon dokonce můžete používat k nabíjení jiných zařízení, i když ne bezdrátově, jak u prémiových telefonů, ale přes kabel. Mírným mínusem je konektor microUSB, nicméně částečně to ZTE nahradilo podporou rychlého 18W nabíjení.

ZTE připravilo i netradiční funkci, se kterou by mohl být ideální volbou pro děti, rodiče, nebo osoby, které se technologiím vůbec nevěnují. Zjednodušeně řečeno je do telefonu zabudovaná funkce podobná TeamVieweru. Majitel může aktivovat ovládání telefonu na dálku a technicky zdatnější osoba tak může na dálku opravit například nějaký problém. Častokrát to bude rychlejší než zdlouhavé vysvětlování.

Jak se vám líbí ZTE Blade 20?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)