Výřez mimo displej telefonu? ZTE ukázalo dva nové koncepty

zte axon v

V posledních letech jsme mohli vidět mnoho různých pokusů, jak schovat fotoaparát na přední straně, aby se tak mohly vytvořit minimální rámečky. ZTE přemýšlí nad úplně novým řešením. A to se selfie kamerou ve výřezu, která bude vystupovat z těla telefonu na boku. I druhý koncept je hodně netradiční. Jedná se o vysunovací telefon, který se vysunuje ze strany.

ZTE má dva nové koncepty. Vidět můžeme netradiční telefony

Nejprve je tu model s označením ZTE Axon V, který má fotoaparát na boku telefonu. Respektive z těla vystupuje. Vidět můžeme, že má v sobě rovnou dva snímače, jeden z nich má být 3D kamera. Samotný displej má velikost 6,8 palců a jde o OLED panel s poměrem stran 21:9. Díky tomu má telefon minimální rámeček kolem celého displeje, i když je to vykoupené „hrbem“ v rámu telefonu.

koncept zte axon v

ZTE tvrdí, že díky tomu designu se mohly součástky fotoaparátů přesunout do výřezu a výsledkem je více místa pro baterii. Prozatím není jasné, jestli se tento telefon vůbec někdy představí, nicméně je to dost možné. ZTE se netradičních věcí nebojí, viz třeba minulý rok představený ZTE Axon M.

zte axon s

Druhý koncept je pro model s názvem ZTE Axon S. Opět i tento telefon má selfie kamery na boku telefonu. Akorát zde jsou schované uvnitř telefonu a vysunují se z boku. Ve vysunovací části jsou i snímače fotoaparátů na zadní straně, proto v zavřeném stavu je design zadní strany úplně čistý a nejsou vidět fotoaparáty nebo třeba čtečka otisků prstů. I zde platí, že se stále jedná o koncept a není jasné, jestli se někdy telefon objeví v prodeji.

zte axon s koncept

Jak se vám líbí nové koncepty od ZTE?

Zdroj: phonearena.com, notebookitalia.it

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)