Chytré zrcadlo s Androidem? Můžete si jej vyrobit i doma

zrcadlo android

Včera jsme vám přinesli zprávu o tom, jak zaměstnanec společnosti Google obohatil své zrcadlo o nové funkce – promítal zde chytré karty Google Now a další informace ze zařízení s Androidem. Tento koncept zaujal nejen nás v redakci, ale i naše čtenáře. Jeden z nich nás v komentářích upozornil na způsob, jak si podobné zrcadlo vyrobit doma.

Zrcadlo a tablet s Androidem – mocná kombinace

Zatímco u zmíněného konceptu je zapotřebí LED displej v kombinaci s TV stickem Amazon Fire, v tomto případě si vystačíme “jen” s tabletem. Nutno podotknout, že cena tabletů spadla dolů, navíc spoustě z nás se doma válí tablet, který již nevyužíváme. Proč jej tedy nevyužít? Nezbytné je také zrcadlo, které zvládne propouštět světlo. Vybízí se ale i třeba použití průhledné zrcadlové folie. Pak už stačí tablet přilepit k zadní straně zrcadla, vyřešit napájení a nainstalovat aplikaci HomeMirror.

How To Make an Android Smart Home Mirror #Adafruit

How To Make an Android Smart Home Mirror #Adafruit

Home Mirror
Home Mirror

Výhodou takového řešení je možnost výroby doma. Slabší stránkou je prozatím spíše software, neboť zmíněná aplikace toho zatím neumí tolik a rozhodně nevyužije celý potenciál tabletu. Při trošce experimentování by ale možná šlo využívat i jiné aplikace, které toho zvládnou více.

Za tip děkujeme našemu čtenáři.

Vyzkoušíte někdo podobný koncept? V redakci se na to chystáme.

zdroj: youtube

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)