TOPlist

Zprávy Google mají dostat velmi užitečnou funkci, kterou známe z kecálků

google zprávy
  • Zprávy Google jsou součástí drtivé většiny Android telefonů
  • Nyní se do nich dostane funkce, kterou známe z online kecálků
  • Zatím ale není jasné, zda ji firma do finální verze implementuje

Není to tak dávno, co jsme vás informovali o nových funkcích v Messengeru od společnosti Meta, které zahrnují například editaci již odeslané zprávy. Něco podobného nyní podle všeho chystá také Google do své aplikace Zprávy, která je výchozím SMS/RCS komunikátorem většiny Android telefonů.

Blogeři z TheSpAndroid totiž nalezli důkazy o této funkci v samotném kódu aplikace, respektive její listopadové verzi. Důkazy o editaci zpráv se totiž nacházejí hned ve čtyřech příznacích, přičemž první z nich naznačuje uživatelské rozhraní, ty další pak definují, jakým způsobem jsou úpravy odeslány/příjmány.

  • bugle.enable_edit_ui
  • bugle.load_edit_history
  • bugle.process_outgoing_edits
  • bugle.process_incoming_edits

Editace RCS zpráv by byla jistě vítaná mezi hromadou uživatelů, v současnosti prostě musíte napsat zprávu znovu. Jestliže patříte mezi uživatele, kteří překlepy dělají často, může nejen vám, ale i lidem, kterým zprávy píšete, značně usnadnit život. A kdy se funkce dočkáme? Bohužel je stále ve vývoji a tyto příznaky sice něco naznačují, ale vůbec bych se nedivil, kdyby je Google nakonec vůbec nepoužil. Ostatně už vícekrát jsme v minulosti byli svědky nějakého odhalení v kódu, ale do finální verze se novinka nikdy nedostala. Nezbývá tedy nic jiného než čekat.

Google Messages
Google Messages

Uvítali byste možnost editace textu ve Zprávách Google?

Zdroj: TheSpAndroid

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)