TOPlist

Zprávy Google blokují RCS na rootovaných telefonech

Zprávy Google RCS blokace
  • Někteří uživatelé aplikace Zprávy Google začali mít problém s RCS chaty
  • Konkrétně se jedná o majitele rootovaných telefonů a těch s vlastními ROM
  • Google se přiznal, že RCS úmyslně blokuje a sdělil i důvod

Zprávy Google začaly zničehonic zlobit majitelům rootovaných Android telefonů, posléze se však ukázalo, že nejde o neškodnou chybu, ale úmysl vývojářů. Napříč internetem se objevilo vícero příspěvků od uživatelů, kterým přestaly fungovat RCS zprávy, jež poskytují výrazně víc možností než dnes už mírně zastaralý standard SMS.

Několik stížností se nahromadilo na podpoře Googlu, fóru XDA nebo sociální platformě Reddit, kde jeden z postižených demonstroval, jak mu RCS zpráva zmizí prakticky hned poté, co se pokusí o její odeslání. Podle jiného uživatele mu RCS konverzace nefungují ani přesto, že Zprávy Google v nastavení hlásí stav „Připojeno“.

Problémem se už zabýval také známý novinář a expert na Android Mishaal Rahman, podle něhož Google patrně začal skrz API kontrolovat, zda nemáte rootované zařízení nebo nainstalovaný vlastní ROM. Zahraničnímu serveru The Verge mluvčí Googlu Ivy Hunt velmi vyhýbavým způsobem potvrdila, že společnost v těchto případech RCS skutečně blokuje.

„Google střídá mnoho řešení, aby zajistila dostatečnou komunikaci uživatelů systému Android – a zařízení, která nemusí mít přístup k jednomu komunikačnímu protokolu, budou mít vždy k dispozici alespoň jeden jiný,“ konstatovala. „V tomto případě mají uživatelé, kteří nemohou používat RCS, stále přístup ke zprávám SMS a MMS,“  dodala.

Portálu 9to5Google pak firma naznačila, že uživatelům přístup k RCS blokuje v souvislosti s prevencí proti spamu a jiného zneužívání služeb. Současné kroky označuje jako proces zajištění toho, aby zařízení dodržovala „provozní opatření“ standardu RCS.

Google Messages
Google Messages

Setkali jste se s tímhle, anebo podobným problémem?

Zdroje: The Verge, 9to5Google, Android Police, Reddit

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)