Telefon Zopo ZP999 – nejnovější osmijádro od MediaTeku a nízká cena

zopo-c2

V první polovině letošního roku jsme pro vás otestovali TOP model ZP998 od čínské společnosti Zopo. Tento zajímavý přístroj je vybaven osmijádrovým procesorem MediaTek MT6592 a nabízí dobrý poměr cena/výkon. Na trh se ovšem brzy dostane nástupce Zopo ZP999, který přinese lepší hardware. Vylepšení se děje především v případě procesoru – telefon Zopo ZP999 bude vybaven osmijádrovým procesorem MediaTek MT6595, který využívá architekturu Big.LITTLE a dokáže přepínat mezi čtveřicemi jader pro lepší rozložení výkonu a spotřeby. Oproti starším čipům nabídne také LTE. Podle trendu letošních nejlepších modelů stoupla rovněž hodnota RAM paměti na 3 GB, což vítáme.

zopo-zp999-hero

Cena za tento model je na čínském trhu příznivá – 1999 juanů (cca 7 000 Kč bez DPH). Je to ovšem o něco více než konkurence v podobě Meizu MX4, a tak je otázkou, zda bude tento přístroj úspěšný. Podle všeho by měl být dostupný ve 32 zemích (seznam s konkrétními zeměmi ovšem není znám) a prodej začne již velmi brzy. Otázkou zůstává, za jakou cenu se bude prodávat v našich končinách.

 Zopo ZP999 specifikace

  • displej: 5,5″ IPS LCD s Full HD rozlišením
  • procesor: MediaTek MT6595
  • paměť: 3GB RAM, 32GB vnitřní
  • baterie: 2700 mAh
  • fotoaparát: 14MPx vzadu, 5MPx vpředu
  • OS: Android 4.4.2

zdroj: gizchina.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (35)