Menu

Změní Google logotyp Androidu?

Současný logotyp “Android”, provedený futuristickým písmem, zůstal od počátků platformy prakticky nezměněn. Nyní, pět a půl roku po komerčním uvedení telefonu T-Mobile G1, je možná čas na jeho aktualizaci. Tvrdí to alespoň účet @upleaks na sociální síti Twitter, přičemž vychází ze 17sekundové bootovací animace, vypreparované ze “system dumpu” chytrých hodinek LG G Watch.

Po animaci v modro-zeleno-červeno-žlutých barvách, odkazujících na grafiku ve stylu Google, přichází na konec to nejzajímavější – nápis Android provedený novým fontem. Text je napsaný malým písmem, působí měkčím a příjemnějším dojmem než “futuristicky robotická” aktuální verze.

http://www.youtube.com/watch?v=Yks-GuClSJ8

Pochopitelně je hlavní otázkou, zda je toto skutečně oficiální logo navržené Googlem, a pokud ano, od kdy se na něj můžeme těšit i na dalších zařízeních s operačním systémem Android.

Změní Google logotyp Androidu?

Změní Google logotyp Androidu?

Během krátkého vlastnictví společnosti Motorola Google přepracoval dlouholetou slovní ochrannou známku této společnosti podobným směrem k zaoblenějšímu vzhledu, což by mohlo být precedentem i při aktualizaci logotypu Androidu.

Nové a původní logo Motoroly

Nové a původní logo Motoroly

Server The Verge přirovnává údajnou novou grafiku k logotypu obchodního řetězce Bloomingdale’s. Pochopitelně by se v tomto případě nejednalo o úmysl, nicméně spojení značky s “highendovým” prodejcem by nemuselo být špatným nápadem. Ostatně Google se pouští do segmentu nositelné elektroniky, čítající například chytré hodinky či brýle, což jsou převážně zařízení, pohybující se ve vyšších cenových relacích.

Logotyp obchodního řetězce Bloomingdale's

Logotyp obchodního řetězce Bloomingdale’s

Chris Ziegler kontaktoval ohledně nového logotypu společnost Google, nicméně dosud nedostal žádné oficiální vyjádření.

Zdroje: The Verge, Ausdroid, @upleaks, Mobil Telefon, Android Police.

 

Komentáře

majkl

majkl

z aplikace
4.6.2014 8:11

to zrovna je nic moc..

P1azer

4.6.2014 8:30

Tak včera zpráva o nepochopitelném hnusém novém vzhledu číselníku apod., dneska (sice jen spekulace) zpráva o zprznění loga. No nazdar

Pavel

4.6.2014 9:21

Jakko neni to špatne, ale už docela přeplácané

jenda

jenda

4.6.2014 13:13

no tak starý logo je poplatný době a skupině. spíš bych ho viděl vhodné pro skupinu IT nadšenců …. takže jakákoliv změna bude k lepšímu…. přece jen se svět vyvíjá a grafika je poplatná módě ….

Mito

z aplikace
4.6.2014 13:14

radšej android v zelenej :)

Zed23

Zed23 0

z aplikace
4.6.2014 13:45

Tak ta animace se mi docela líbí.

mysteriouss

z aplikace
4.6.2014 16:15

ty kulicky tam litaji jak u windows 7. takze cekam kdy to microsoft da k soudu.

Roman

Roman

z aplikace
4.6.2014 21:05

Blooming…. a nový android, že podobné fonty?
Vždyť na těch rozdílných fontech jsou podobná jen písmena O.

RSS (komentáře k článku)