Změní Google logotyp Androidu?

android_logotyp_uco

Současný logotyp “Android”, provedený futuristickým písmem, zůstal od počátků platformy prakticky nezměněn. Nyní, pět a půl roku po komerčním uvedení telefonu T-Mobile G1, je možná čas na jeho aktualizaci. Tvrdí to alespoň účet @upleaks na sociální síti Twitter, přičemž vychází ze 17sekundové bootovací animace, vypreparované ze “system dumpu” chytrých hodinek LG G Watch.

Po animaci v modro-zeleno-červeno-žlutých barvách, odkazujících na grafiku ve stylu Google, přichází na konec to nejzajímavější – nápis Android provedený novým fontem. Text je napsaný malým písmem, působí měkčím a příjemnějším dojmem než “futuristicky robotická” aktuální verze.

https://www.youtube.com/watch?v=Yks-GuClSJ8

Pochopitelně je hlavní otázkou, zda je toto skutečně oficiální logo navržené Googlem, a pokud ano, od kdy se na něj můžeme těšit i na dalších zařízeních s operačním systémem Android.

Změní Google logotyp Androidu? Změní Google logotyp Androidu?

Během krátkého vlastnictví společnosti Motorola Google přepracoval dlouholetou slovní ochrannou známku této společnosti podobným směrem k zaoblenějšímu vzhledu, což by mohlo být precedentem i při aktualizaci logotypu Androidu.

Nové a původní logo Motoroly Nové a původní logo Motoroly

Server The Verge přirovnává údajnou novou grafiku k logotypu obchodního řetězce Bloomingdale’s. Pochopitelně by se v tomto případě nejednalo o úmysl, nicméně spojení značky s “highendovým” prodejcem by nemuselo být špatným nápadem. Ostatně Google se pouští do segmentu nositelné elektroniky, čítající například chytré hodinky či brýle, což jsou převážně zařízení, pohybující se ve vyšších cenových relacích.

Logotyp obchodního řetězce Bloomingdale's Logotyp obchodního řetězce Bloomingdale’s

Chris Ziegler kontaktoval ohledně nového logotypu společnost Google, nicméně dosud nedostal žádné oficiální vyjádření.

Zdroje: The Verge, Ausdroid, @upleaks, Mobil Telefon, Android Police.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)