Takhle si výrobci telefonů vedou v bezpečnostních aktualizacích. Kdo je nejhorší?

bezpečnostních aktualizacích android zebricek

Systém Android nalezneme ve stovkách milionů zařízení po celém světě, jenže jen zlomek zařízení se může chlubit posledním bezpečnostním zabezpečením, které Google vydává každý měsíc. Společnost SecurityLab nyní shromáždila data od výrobců, které se zaměřují na to, kdo si jak vede v bezpečnostních aktualizacích.

V bezpečnostních aktualizacích vede Google a Essential

Ze žebříčku jde vidět, že málokterý výrobce je schopen dodávat aktualizace včas. Většina výrobců to nestíhá ani u svých vlajkových modelů, mnohem horší je to pak u zařízení střední a nižší třídy. Ale jak ukazuje žebříček SecurityLab, tak nové společnosti jako je Essential a HMD Global (výrobce telefonů Nokia) se starají o aktualizace velmi dobře. Mohly by tak “probudit” i zbytek starších výrobců.

vyrobci telefonu bezpecnostnich aktualizaci

Na úplném vrcholu Android žebříčku je Essential, který je hned následován společností Google. Velmi dobře je na tom BlackBerry, Nokia a Sony. Zde už ale vydání nové aktualizace může trvat až několik týdnů. Z žebříčku jde také vidět, že operátoři značně zpomalují vydávání aktualizací. Pokud tedy koupíte telefon od operátora, musíte většinou počítat s tím, že aktualizace se budou opožďovat.

Na opačném konci žebříčku najdeme společnosti Wiko a Blu, které se u nás neprodávají. Hned nad nimi už ale můžeme vidět trojici HTC, Honor a OnePlus, kde jsou bezpečnostní aktualizace vydávány se zpožděním více než měsíc. Střed žebříčku obsadily společnosti Motorola, Asus, Samsung, LG a Huawei. U těchto telefonů to drží hlavně vlajkové modely, kde aktualizace vychází poměrně rychle.

Máte odlišné zkušenosti s aktualizacemi, než jak ukazuje žebříček společnosti SecurityLab? Umístili byste nějakou společnost na jiné místo?

Zdroj: xda-developers.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)