Jaké je zastoupení Androidu v červnu? Android 7 Nougat roste pomalu

nugatovy-android-zdvojnasobil-sve-zastoupeni–roste-rychle–nebo-pomalu-ikona

S dalším měsícem přichází i další statistiky zastoupení Androidu. Tentokrát jsme již u června, nejvíce používanou verzí Androidu je Android 6 Marshmallow. Jako jsou na tom další verze?

Zastoupení Androidu 7 Nougat je stále pod deseti procenty

Nejzajímavější je vždy sledovat to, jak si polepšila poslední verze Androidu, to je v tuto chvíli Nougat. Oproti minulému měsíci najdeme tuto verzi na 9,5 procentech všech zařízení s Androidem, což je zlepšení o 2,4 procenta. Udržuje si tak stále zhruba stejný nárůst.

zastoupeni androidu cerven 2017

Na nejvíce zařízeních najdeme Android 6 Marshmallow, a to přesně na 31,2 procentech. Tím se dostal před Android 5 Lollipop, který klesl z 32% na 30,8%. U starších systémů můžeme vidět také propady, verze 4,4 Kitkat přišla o 0,7%. Zastoupení Android Jellybean kleslo na 8,8%, takže jej najdeme již na méně zařízeních než Nougat. Na úplný konec ještě zmíníme Ice Cream Sandwich a Gingerbread, dva staré systémy, které stále odmítají odejít do virtuálního nebe.

Máte už na telefonu Android 7 Nougat?

Zdroj: developer.android.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)