Android 7 Nougat posiluje. Následuje kroky Androidu 6 Marshmallow?

android-nougat-prekrocil-hranici-1-ico

Máme tady nový měsíc, to znamená, že Google zveřejňuje zastoupení jednotlivých verzí operačního systému Android. Z tabulky jde vidět, že Android 7 Nougat posiluje.

Nougat posiluje, téměř zdvojnásobil své zastoupení

Zastoupení zařízení s operačním systémem Android 7 Nougat posiluje, každý měsíc se zhruba zdvojnásobí. Minulý měsíc měl Android 7.0 podíl 2,4%, novější Android 7.1 pak 0,4%. Tenhle měsíc už je to zastoupení 4,5% pro Android 7.0, verze 7.1 je na tom stejně. Pokud se zdvojnásobí počet zařízení s Nougatem i příští měsíc, tak se dotáhne na stařičký Android Jelly Bean. Ten používá stále poměrně dost lidí.

Nougat posiluje

Někomu se určitě může zdát, že je 4,5% pro Nougat málo, nicméně když to srovnáme s Androidem 6 Marshmallow, tak aktualizace na obě verze systému postupovaly zhruba stejně. Minulý rok v dubnu se Android 6 Marshmallow dostal na 7,5%, uvidíme, jestli tedy Nougat bude následovat starší verzi, nebo se počet zařízení zdvojnásobí a přesáhne 10%. Nougatu určitě pomůžou nové vlajkové modely, které jdou do prodeje.

Co se týče starších verzí systému, můžeme vidět snížení podílu u všech verzí systému, kromě Androidu 6 Marshmallow, kde se navýšil podíl o 0,1%.

Čekáte stále na Android 7 Nougat na svém telefonu?

Zdroj: developer.android.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)