Zařízení s Google TV čeká skvělý update. Vylepší dvě věci

Google TV update hibernace aplikace zrychlení ovladač

Majitelé televizorů, Chromecastů a dalších zařízení, ve kterých běží systém Google TV (mimochodem, na ten můžete přejít z Android TV i manuálně), se mohou těšit na brzký významný update tohoto prostředí. Vývojáři americké společnosti oznámili příchod aktualizace se dvěma významnými vylepšeními. Zaměřují se na lepší výkon i efektivnější práci s úložištěm.

První novinkou je zrychlení reakcí zařízení na dálkové ovládání. Vývojáři se v nové verzi systému zaměřili jak na koncový přístroj, tak i jeho ovladač. Výsledkem by měly být nejen rychlejší reakce na zmáčknuté tlačítko, ale například i svižnější probouzení systému a zkrácení bootovací animace.

Druhé vylepšení už budou znát někteří uživatelé mobilního systému Android. Nebo alespoň část našich čtenářů. Jde o úsporný režim hibernace, do kterého bude Google TV ukládat aplikace naposledy spuštěné před více než 30 dny, aby uvolnil místo v úložišti. Bude fungovat podobně jako “archivace” v rámci Androidu.

Tento režim aplikace de facto odinstaluje, ale ponechá jim v systému uživatelská data a také ikonu. Díky tomu se pak dají znovu snadno stáhnout a obnovit. V rámci snahy uspořit místo na úložišti se Google rovněž pokusí srazit velikost instalovaných aplikací o 25 %.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Která novinka vám více usnadní život?

Zdroj: 9to5

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)