TOPlist

Záření z telefonů nepředstavuje pro lidi riziko, tvrdí nové studie

zareni z telefonu

Dvě nové studie nyní prokázaly, že záření z telefonů nepředstavuje zdravotní riziko pro lidi. Testy probíhaly na myších a krysách, které byly vystaveny záření mobilních telefonů. Myši a krysí samice byly úplně v pořádku, u některých krysích samců se objevilo vzácné nádorové onemocnění srdce. Dobrou zprávou ale je, že pokud jde o lidi, tak výzkumy neodhalily žádné důvody, proč by se lidé měli obávat nádoru mozku při častém používání mobilního telefonu.

Záření z telefonů a rakovina má minimální spojitost, říkají vědci

Vedoucí lékař Otis Brawley poukázal na to, že testy na hlodavcích neodrážejí skutečně používání telefonů u lidí a dodal. Lidé jsou totiž tomuto záření vystaveni mnohem méně než hlodavci. Řekl také, že záření z telefonů a rakovina má minimální spojitost. Pokud se přesto obáváte toho, že telefony způsobují rakovinu, tak doktor doporučuje používat pro hovory sluchátka, díky nim se záření z telefonu nedostane k hlavě.

potize-s-volanim-pres-bluetooth-ico

 

Samotné výzkumy probíhaly dva roky, kdy byly myši a krysy vystaveny záření z telefonů každý den po dobu devíti hodin. Vedoucí autor studie John Bucher zároveň uvedl, že na záření, kterým byli hlodavci vystaveni, narazí lidé v reálném životě mnohem méně. A to v podstatě jen když mobilní telefon přijímá slabý signál a využije více energie k vyhledání silnějšího spojení.

Společnost FDA vynaložila na studie 25 milionů dolarů. Následně uvedla, že používání mobilních telefonů je bezpečné. Doktor Jeffrey Shuren dodal, že současné bezpečnostní normy u mobilních telefonů jsou dostatečné. Ironií v jednom výzkumu bylo to, že krysy a myši, které byly vystaveny ozařování z mobilních telefonů, žily déle než skupina hlodavců, která měla pro život normální podmínky.

Snažíte se mít telefon co nejméně u hlavy, nebo to vůbec neřešíte?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)