Zaměstnanci Evernote mají dle nových podmínek přístup k datům uživatelů

zamestnanci-evernote-pristup-k-datum_ico

Evernote je propracovaný poznámkový systém, který má aplikace prakticky pro všechny platformy, včetně Androidu. Nedávno byly aktualizovány zásady ochrany osobních údajů této služby, a to způsobem, který se patrně mnoha uživatelům nebude líbit. Podle změn, popsaných na oficiální stránce nápovědy, totiž mají někteří zaměstnanci Evernote možnost přistupovat k datům uživatelů. Účel tohoto přístupu je deklarován jako “dohled nad strojovým učením”.

Přístup samozřejmě nemají všichni zaměstnanci. Co si představit pod pojmem “dohled nad strojovým učením”? Evernote používá technologii strojového učení jako součást svých produktů například pro dohledání vzájemně souvisejících poznámek. V angličtině to funguje docela dobře, nicméně ani počítač není dokonalý a sem tam mu něco unikne. Právě to je moment, kdy do procesu mohou zasáhnout zaměstnanci Evernote, aby zajistili, že všechno běží, jak má.

Zaměstnanci Evernote mají dle nových podmínek přístup k datům uživatelů Zaměstnanci Evernote mají dle nových podmínek přístup k datům uživatelů

Přístup dostanou jen někteří zaměstnanci Evernote

Dohled nad strojovým učením má pomoci v dalším rozvoji služby Evernote, který má zvýšit uživatelský komfort. Aby se předešlo možným problémům, byly upraveny zásady ochrany osobních údajů. Postoj k ochraně osobních dat se tedy nemění, data stále patří uživateli a jsou nadále chráněna. Počet zaměstnanců, kteří budou mít tento druh přístupu, bude držen na absolutním nutném minimu, nicméně konkrétní číslo společnost neuvedla. Evernote se dušuje, že změna podmínek rozhodně neznamená, že by si všichni zaměstnanci Evernote mohli prohlížet poznámky uživatelů kdykoli se jim zlíbí.

Zjištěná a získaná data nemají být žádným způsobem využita pro reklamní účely, ani předávána dalším subjektům. Evernote získává peníze z prémiového členství, které bylo nedávno zdraženo a značně se omezily podmínky bezplatného používání (viz článek Evernote zdražuje a verzi zdarma omezuje. Dotkne se vás to?). Evernote tedy nemá potřebu zobrazovat reklamy, ale dle podmínek může použít uživatelská data pro informování zákazníků o funkcích, které by je potenciálně mohly zajímat.

I když se odhlásíte, k poznámkám vám přistupovat mohou

Nové zásady ochrany osobních údajů začínají platit 23. ledna 2017. Evernote nabídne zákazníkům možnost odhlásit svůj účet z tohoto způsobu strojového učení, ale to ještě neznamená, že se k poznámkám zaměstnanci Evernote nedostanou. Doslova prý: “není možné odhlásit možnost zaměstnanců prohlížet obsah z jiných důvodů uvedených v našich zásadách ochrany soukromí.” Tyto důvody zahrnují kontrolu případného porušení podmínek společnosti pro poskytování služeb, řešení potíží, ochranu proti malwaru, bezpečnostní otázky a reakce na soudní příkazy nebo jiné právní procesy.

Používali byste poznámkový systém společnosti, jejíž zaměstnanci mohou prohlížet uložený obsah? Podělte se o své názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: androidheadlines.com, androidauthority.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)