Teď už vám do Messengeru nikdo nevleze. Aplikace dostane super funkci

zámek aplikace Messenger

Zabezpečení a ochrana osobních údajů není zrovna věc, za kterou by byl americký Facebook veřejně chválen. Občas se ale i jemu podaří přijít v aplikacích či na webu s funkcí, které je potřeba uznat jako dobré. Jednou z nich je nový zámek aplikace pro Messenger, který nově umožní uživatelům celý nástroj zabezpečit. Tato volitelná možnost uzavře Messenger za obrazovku, za kterou se bude dát dostat jen za použití odemykání, které má uživatel v telefonu nastavené. Může tak jít třeba i o otisk prstu či rozpoznání obličeje.

zámek aplikace Messenger ukázka

Zámek aplikace může Messenger uživatele a jejich zprávy chránit v několika situacích. Typicky třeba v těch, kdy odemčený telefon půjčíte někomu známému. Například kvůli prohlížení fotek. Funkce momentálně míří do systému iOS a “androiďáci” se dočkají během pár dalších měsíců. Bude dostupná skrze nastavení aplikace. Facebook mezitím připravuje i nová pravidla pro určování, kteří uživatelé vás mohou na Messengeru kontaktovat. Budeme si moci vybrat, kdo nám může psát či volat hned, kdo bude na “čekací listině” a kdo to nemůže provést vůbec.

Využijete toho, že půjde Messenger zamknout?

Zdroj: Facebook

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

zamek_obrazovky_ico

7 způsobů, jak lze obejít zámek obrazovky

Návody Karel Kilián Karel Kilián
8 min. uložit na později

Komentáře (2)