Menu

Záložka Fotek mizí z Google Disku. Odstraní se již na začátku roku

Google Fotky jsou jednou z nejoblíbenějších služeb této společnosti. Nabízí rychlé zálohování fotek a videí. Dnes ji známe hlavně v podobě mobilní aplikace, ale v roce 2015 ještě před tím než vyšla, se dalo k fotkám dostat přes Google Disk, kde se nachází speciální záložka pro Fotky. Ta už ale dlouho dostupná nebude, Google oznámil, že ji v lednu příštího roku odstraní.

Záložka Fotek se odstraňuje, existuje ale náhrada

Google oficiálně oznámil konec záložek pro Fotky na Disku, neznamená to ale, že by služba Fotky úplně zmizela. Pokud rádi používáte Disk od Googlu i na prohlížení fotek a videí, tak je v nastavení připravena možnost vytvořit speciální složku Fotky Google. Jakmile si tuto funkci aktivujete, tak se vám zobrazí na vašem disku nová složka. Do ní se automaticky budou synchronizovat fotky a videa ze služby Google Photos.

zalozka google fotky disk slozka

Přesný důvod, proč se Google rozhodl odstranit záložku z menu není jasný. Je možné, že se málo používala, mohla také mást uživatele (protože odstraněním fotek z Disku, se automaticky odstranily také z Google Fotek). Nebo zkrátka Google jen čistí hlavní menu u služby Disk.

Google Photos
Google Photos
Developer: Google LLC
Price: Free
Google Drive
Google Drive
Developer: Google LLC
Price: Free+

Používáte Google Disk k prohlížení vašich fotek a videí?

Zdroj: phandroid.com

 

Komentáře

Ondraf

6.12.2017 13:12

Ano

Милан4еха

6.12.2017 13:16

Ne, jdu přímo na Fotky.

Marcel Pavlík

6.12.2017 16:46

veď táto služba (vytvorenie zložky) tu je roky.

Daevis

David TrlicaRedaktor 30

6.12.2017 16:51

@Marcel Pavlík: Však my nepíšeme, že složka je nová funkce, ale že existuje náhrada za položku v hlavním menu.

Sagitarius

sagitarius64 0

6.12.2017 20:25

Prohlížení fotek na Disku Google je nesmysl. Na Google Fotky mám roztříděné do alb, kdežto na disku se zobrazujou všechny dohromady bez jakéhokoliv řádu, je to naprosto nepřehledný.

RSS (komentáře k článku)