Záložka Fotek mizí z Google Disku. Odstraní se již na začátku roku

google disk fotky zalozka

Google Fotky jsou jednou z nejoblíbenějších služeb této společnosti. Nabízí rychlé zálohování fotek a videí. Dnes ji známe hlavně v podobě mobilní aplikace, ale v roce 2015 ještě před tím než vyšla, se dalo k fotkám dostat přes Google Disk, kde se nachází speciální záložka pro Fotky. Ta už ale dlouho dostupná nebude, Google oznámil, že ji v lednu příštího roku odstraní.

Záložka Fotek se odstraňuje, existuje ale náhrada

Google oficiálně oznámil konec záložek pro Fotky na Disku, neznamená to ale, že by služba Fotky úplně zmizela. Pokud rádi používáte Disk od Googlu i na prohlížení fotek a videí, tak je v nastavení připravena možnost vytvořit speciální složku Fotky Google. Jakmile si tuto funkci aktivujete, tak se vám zobrazí na vašem disku nová složka. Do ní se automaticky budou synchronizovat fotky a videa ze služby Google Photos.

zalozka google fotky disk slozka

Přesný důvod, proč se Google rozhodl odstranit záložku z menu není jasný. Je možné, že se málo používala, mohla také mást uživatele (protože odstraněním fotek z Disku, se automaticky odstranily také z Google Fotek). Nebo zkrátka Google jen čistí hlavní menu u služby Disk.

Google Photos
Google Photos
Google Drive
Google Drive

Používáte Google Disk k prohlížení vašich fotek a videí?

Zdroj: phandroid.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)