Takto na mobilu opět zobrazíte počet dislike u YouTube videa

YouTube Vanced dislikes palce dolů počítadlo mobil aplikace

Patříte mezi uživatele video portálu a aplikace YouTube, které nedávno naštvalo vypnutí počítadla “dislikes” neboli statistiky, kolik lidí dalo u videa nesouhlasný palec dolů? Nedivíme se, my také. Zejména konzumenti návodů či sportovních sestřihů tuto změnu těžce koušou kvůli absenci rychlého odhalování nefunkčních řešení a podvrhů, nicméně provozovatelé (tzn. Google) si za rozhodnutím dál stojí. A předchozího stavu se tedy oficiálně těžko dočkáme.

YouTube
YouTube

V případě běžného desktopového prohlížeče Chrome je možné dislike počítadlo alias palce dolů vrátit prostřednictvím nově vytvořeného rozšíření s prostým jménem Return YouTube Dislike, které stačí nainstalovat a zapnout. Řešení se objevilo několik málo dní po vypnutí počítadla a dalo se čekat, že komunita takto zareaguje. Jenže co se dá dělat v případě mobilu? Naštěstí i pro telefony už existuje řešení.

YouTube Vanced dislikes palce dolů počítadlo screen

Skrze YouTube aplikaci se k počtu skutečně nedostanete a na mobilu prohlížeč Chrome rozšíření spouštět neumí, takže musel opět zaúřadovat někdo jiný. Nakonec s řešením přišli vývojáři populární aplikace YouTube Vanced, která je historicky známá hlavně přehráváním videí bez reklam. Kromě toho nástroj v poslední verzi ukazuje také počet palců dolů, takže pokud jej chcete mermomocí u videí vidět, víte, kde ho najdete.

Update to YouTube’s Dislike Count

Update to YouTube's Dislike Count

Google oficiálně vypnul toto počítadlo ke konci loňského roku z toho důvodu, že negativní palcování zneužívali někteří uživatelé k dehonestaci a znevýhodňování obsahu od některých tvůrců. Videa s vysokým počtem dislikes jsou pochopitelně negativně vnímána také automatickým algoritmem, který obsah doporučuje. Statistiku tak vidí pouze tvůrce a veřejně viditelná není.

U kterých videí počet dislikes sledujete?

Zdroj: aheadlines

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)