YouTube chystá funkci “Shorts” a chce s ní konkurovat TikToku

YouTube Shorts konkurence tiktoku

Majitelé videoportálu YouTube (tedy Google), se rozhodli zareagovat na extrémní popularitu serveru a aplikace TikTok. Tento nástroj, který slouží k nahrávání a sdílení krátkých videí, je jednou z nejstahovanějších aplikací na světě. A těší se čím dál větší oblibě, dokonce i u nás. Jde zvláštní úkaz, kdy se do světa takto masivně rozšířila čínská aplikace. To si v Googlu jistě velmi dobře uvědomují a podle všeho se zkusí na vlně tohoto obsahového trendu také svézt. YouTube údajně zavede funkci s názvem Shorts, která bude v podstatě kopírovat princip TikToku.

TikTok-app.jpg

Videa půjde natáčet a ukládat přímo v aplikaci a v ní se také budou výtvory zobrazovat. Google má údajně v plánu efektivně využit (nebo zneužít?) licencovanou databázi hudebních skladeb, která je dostupná třeba v YouTube music. Písničky prý půjde použít jako podkres právě do nových krátkých videí v YouTube Shorts. Těžko říct, jestli má takový pokus šanci TikToku konkurovat, ale síla Googlu by tady mohla zafungovat. Po příchodu Snapchatu se také polemizovalo, zda takový formát vůbec k něčemu bude. A nakonec zkoušejí zavést mizející příspěvky skoro všichni včetně třeba LinkedInu a Twitteru.

YouTube
YouTube

Používáte TikTok? Potěší vás Shorts na YouTube?

Zdroj: GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)