TOPlist

Reklamy při pozastavení videa? YouTube experimentuje s kontroverzním formátem

YouTube reklamy kontroverze
  • Uživatelé jsou čím dál více nespokojeni s reklamami na YouTube
  • Google jejich rozzuření ignoruje a vesele testuje další kontroverzní formáty
  • Hrozí, že nám bude platforma ukazovat reklamy při pozastavení videa

Reklamy na YouTube jsou často diskutovaným tématem. Google se neustále pouští do kontroverzních změn, ze kterých divákům mnohdy tečou nervy. I já sám jsem už přestal časté reklamní pauzy ve videích snášet, a tak jsem si zrušil předplatné na Spotify, pořídil si YouTube Premium a současně s ním začal plně využívat YouTube Music. Teď v Googlu testují nový formát propagace, který by vás opět nemusel nadchnout.

Google se zdánlivě nijak výrazněji netrápí s postojem uživatelů k reklamnímu systému na platformě. Namísto toho, aby intenzivně řešil, jak vrátit svým zákazníkům úsměv na tvář, vesele experimentuje s dalšími řešeními, jak je rozzlobit. Nyní dost reálně hrozí, že nám bude YouTube cpát reklamy, když pozastavíme aktuálně sledované video.

youtube nove ui

Během posledního hovoru k finančním výsledkům Alphabet, jak upozornil server Android Authority, se senior viceprezident Googlu Phillip Schindler podělil o zajímavé výsledky experimentů s novým reklamním formátem:

V prvním čtvrtletí jsme zaznamenali velký úspěch díky zavedení pilotního projektu pozastavení reklamy na připojených televizorech, což je nový nerušivý reklamní formát, který se zobrazuje, když uživatelé pozastaví organický obsah

Reklamy při pozastavení videí mají pro YouTube velký potenciál, neboť jak naznačil sám Schindler, inzerentům nevadí za ně vysolit nemalé peníze. Proto je dost možné, že se z chytrých televizí, kde je platforma momentálně testuje, rozšíří také na další zařízení, potažmo do hlavního webového klientu.

YouTube
YouTube

Vadily by vám reklamy při pozastavení videa na YouTube?

Zdroj: Android Authority

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)