Jsou dva nové způsoby, jak v mobilu ovládat hudbu na YouTube

YouTube Music nové ovládání hudby LIstening controls widget tlačítka

Společnost Google vydává k širšímu používání hned dvě nové varianty ovládání hudby z platformy YouTube na chytrých telefonech se systémem Android. Jedna se týká klasické aplikace, druhá pak varianty YouTube Music. V prvním případě je potřeba účet Premium, v tom druhém pravděpodobně ne.

Klasická aplikace YouTube dostává nový panel „Listening controls“ (ovládání pro poslech), který zjednodušuje ovládání přímo pod spuštěným videem. Po klepnutí na novou nabídku zakryje spodní prostor displeje plocha, která obsahuje jen několik zvětšených ovládacích prvků.

YouTube
YouTube

Patří mezi ně play/pauza, skok na předchozí či následující stopu, desetisekundový posun vpřed či vzad a tlačítka pro like, přidání obsahu do knihovny a nastavení rychlosti přehrávání. Novinka je postupně zaváděna k prémiovým uživatelům.

Vyloženě hudební nástroj YouTube Music zase postupně nabídne nový ovládací widget “Recently Played” (nedávno přehrávané) na plochu mobilu. Jeho základní velikost je 5×2 dlaždice, přičemž v prvním řádku nabídne název přehrávané skladby, možnost lajkování a tlačítko play/pauza. V druhém řádku je v této podobě k dispozici pět dlaždic s rychlým výběrem nedávno přehrávaných skladeb, playlistů či alb.

YouTube Music
YouTube Music

Velikost widgetu lze ale měnit, čímž je ovlivněn i počet položek. Widget byl zaznamenán u YouTube Music 4.55.55, ale pravděpodobně je aktivován ze strany serveru.

Jaká forma ovládání hudby na mobilu vám vyhovuje?

Zdroj: 9to5 1 a 2

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)