YouTube začíná testovat nové funkce, mezi nimi je asistent s umělou inteligencí

nové funkce pro Youtube Premium
  • YouTube vylepšuje své služby pro předplatitele Premium
  • Mezi hlavními novinkami je i konverzační AI bot, který vám usnadní hledání
  • AI nově také shrne komentáře pod videi do jednoduchých a stručnějších témat

S vlnou omezování blokátorů reklam se YouTube snaží dát důraz na své služby Premium účtů. Nově společnost předplatitelům spustí AI chatbota, který je schopen odpovídat na otázky nebo navrhovat související obsah. Konverzace s ním bude možná i v průběhu videa, bez nutného přerušení a funkce bude zatím dostupná jen pro některé předplatitele na Androidu, a bohužel jen v USA. Tito vyvolení uvidí pod videem nové tlačítko, které jim otevře prostor pro položení otázky.

AI pro vás shrne komentáře pod videi

YouTube se v posledních letech ve své snaze pokouší budovat silnější komunitu jak pro uživatele samotné platformy, tak pro tvůrce. Kromě nového konverzačního nástroje se má také pomocí AI usnadnit shrnutí komentářů, které se pod videi nejčastěji zobrazují a rozdělit je na témata. Jde vlastně o takovou organizaci rozsáhlých komentářů u dlouhých videí do přehlednějších a stravitelnějších témat. Nový formát má tvůrcům usnadnit propojení s jejich fanoušky a uživatelům zase naopak možnost se více zapojit do debety a být součástí interaktivnějšího dialogu.

Nový styl komentářů na Youtube

Nejnovější aktualizace se ale netýkají jen umělé inteligence a jejího využití. Mezi dalšími praktickými funkcemi patří rozšíření možnosti zařadit obsah do fronty i na dalších přístrojích, jako telefon nebo tablet. Kromě toho umožní vylepšenou přenosovou rychlost pro HD videa 1080p, dříve byla tato možnost jen pro uživatele iOS, ale po jasné kritice ze strany uživatelů se vývojáři zaměřili i na Android, web a chytré TV.

YouTube
YouTube

Využili byste tyto funkce?

Zdroj: Support Google

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)