YouTube Music pro TV konečně dostává důležité funkce

YouTube Music TV playlist

Naše televize jsou rok od roku čím dál chytřejší a Google proto letos přišel s aplikací YouTube Music pro TV. Chyběly jí ale některé zásadní funkce. YouTube Music na televizi tak bude teď konečně možné používat téměř plnohodnotně jako na našich telefonech a počítačích. Jaké funkce aktualizace přináší?

Hudba u Google je letos ve znamení postupného vypnutí původní služby Google Play Music a její náhrady za YouTube Music. V létě se proto svojí aplikace dočkaly i chytré televize. První verze YouTube Music byla ale velmi osekaná. Na všech chytrých televizorech, kde je aplikace dostupná (nejenom Android TV) můžeme teď konečně používat svoje uložené playlisty. Google také upravil náhledové obrázky playlistů, aby bylo vše přehlednější. Označování, jestli se vám písnička líbí nebo ne byla další chybějící základní funkce, kterou nová aktualizace teď přináší.

Na zařízení se systémem Android TV (včetně nového Chromecastu s Google TV) bude možné přehrávat i vlastní nahranou hudbu. YouTube Music pro chytré televize se tak výrazně přiblížila funkčnosti, kterou aplikace nabízí na telefonech. Google také slibuje, že pro předplatitele služby Premium přidá v blízké době schopnost přehrávání na pozadí. Podobně jako mohou předplatitelé YT Premium přehrávat videa na pozadí při používání telefonu.

Jak přehráváte hudbu na svojí televizi?

Zdroj: androidcentral

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)