TOPlist

YouTube Music dostává funkci, kterou měl mít už dávno. Použijete ji?

YouTube Music vyhledávání skladeb
  • Prostředí aplikace YouTube Music bylo rozšířeno o nové tlačítko
  • Zatím se zobrazuje jen některým uživatelům, ale funguje na Androidu i iOS
  • Značně usnadní vyhledávání skladeb, jejichž název neznáte

Streamovací platforma YouTube Music má rozhodně co nabídnout a fakt, že k ní dostanete přístup při zaplacení YouTube Premium, z ní dělá ještě atraktivnější službu. Vývojáři navíc neustále pracují na tom, aby bylo uživatelské prostředí přívětivé a mělo dostatek funkcí, jež pozvednou zážitek z poslechu na vyšší úroveň. Nyní se mobilní aplikace dočkává vychytávky, která nejednoho potěší, ale dalo by se spekulovat nad tím, zda ji neměla mít už dlouho.

Jak upozornili uživatelé na sociální síti Reddit, YouTube Music na telefonech dostává funkci pro zvukové vyhledávání písniček. Abyste nalezli skladbu, stačí ji pustit nahlas, zazpívat ji anebo zabroukat její rytmus. Pomocí umělé inteligence se appka následně postará o to, aby nalezla onen vytoužený originál.

YouTube Music
YouTube Music

Funkci mají k dispozici někteří majitelé zařízení se systémy Android i iOS, ale na svém Pixelu 7 Pro ji nevidím, přestože mám nainstalovanou nejnovější verzi aplikace. Nové tlačítko zvukové vlny, které se nachází vedle mikrofonu po rozkliknutí vyhledávacího pole, se zřejmě rozšiřuje postupně, a tak může trvat klidně i týdny, než ji uvidíte vy.

YouTube Music vyhledávání hudby

Možnost vyhledávání skladeb zabroukáním jejich rytmu nabízí také Google Asistent (pokud jste jej nahradili pokročilejší službou Gemini, máte paradoxně smůlu) anebo mobilní appka vyhledávače Google. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že čas od času dokáže skutečně pomoct, ale ve spoustě případů se výsledky naprosto liší od skladby, kterou chci najít. Anebo jen neumím broukat, kdoví…

Používáte YouTube Music, nebo jinou streamovací platformu?

Zdroje: Reddit, 9to5Google, Android Authority

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)