YouTube komentáře budou méně toxické. Hlídají je nové filtry

YouTube komentáře nové filtry upozornění

Problém v podstatě každé sociální sítě nebo jiného diskuzního prostoru jsou uživatelé či roboti, kteří zaplavují komentáře SPAMem, podvody, vulgaritami, agresivitou či jinými nevhodnými projevy. Každá síť s tímto více či méně úspěšně bojuje po svém. Společnost Google před několika oznámila, že populární platforma YouTube nasazuje v této oblasti nové algoritmy a filtry.

YouTube
YouTube

Jednou z hlavních změn je vylepšená detekce SPAMu. Vývojáři zapracovali na zlepšení jeho automatické detekce a v první polovině letošního roku se mu podařilo zbavit 1,1 miliardy spamových komentářů. Spameři se však přizpůsobují, takže YouTube používá modely strojového učení, které se přizpůsobují naopak jim a účinněji je řeší. Totéž platí pro automatickou detekci v sekci živého chatu během živých přenosů.

V oblasti urážlivých komentářů od skutečných lidských uživatelů YouTube zavádí nová varování před odstraněním a časové limity. Systém bude uživatele varovat, když jeho komentáře budou v rozporu s pravidly komunity. Jeho nevhodné reakce odstraní a pokud bude stejný uživatel v nežádoucí aktivitě pokračovat, dostane 24hodinový ban. V tuto chvíli se změny týkají anglických komentářů, ale Google už pracuje na rozšíření pro další jazyky.

Jak často potkáváte na YouTube nevhodné komentáře?

Zdroj: GSMA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)