YouTube posílá jednu z nej novinek do dalších zařízení

YouTube kapitoly smart tv konzole

Když si vybavíme nejzajímavější a nejpraktičtější funkce, které vývojáři platformy YouTube poslali do světa za poslední měsíce, někde v čele pomyslného seznamu rozhodně bude rozdělení posuvníku u videí na časově označené kapitoly. Skvělý pomocník pro přesné posouvání mezi částmi návodů, vyprávění, sestřihů nebo uměleckých vystoupení nyní po zavedení do mobilních aplikací míří do dalších zařízení.

Oficiální YouTube účet na Twitteru uvedl, že šikovná funkce je nově dostupná pro “novější smart TV a herní konzole”. Bohužel bez přesnějšího zmínění nějakých modelů či značek, ale jelikož půjde ve velké většině případů o distribuci stejné verze aplikace, rozšíření by mohlo být opravdu velké.

Nedávno zpřístupněné kapitoly jsou v YouTube videích vytvářeny pomocí časových značek, které autor vloží do popisu. Na základě uvedených hodnot se automaticky vytvoří úseky, které jsou vidět přímo v posuvníku. Divák tedy má možnost najít požadovanou část videa jak klepnutím na čas v popisu, tak i přesným klepnutím do spodní linky.

Jak vám nové kapitoly na YouTube pomáhají?

Zdroj: XDA

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)