Z YouTube aplikace pro Android mizí jeden designový nesmysl

YouTube Android aplikace redesign spodní nabídka linka

I na malých detailech záleží. Konkrétně pro mobilní aplikace, které se zobrazují na “malých” displejích, je využití každého pixelu naprosto stěžejní. Je proto zvláštní, když se občas někteří designéři rozhodnou část prostoru věnovat naprosto nesmyslnému a také nefunkčnímu prvku, který je… no, k ničemu. Ještě více překvapivé to je, když se jedná o dílo samotného Googlu. Názorným příkladem může být Android aplikace YouTube, která takový prvek doposud obsahovala. A v rámci aktualizace designu ze strany serveru postupně už neobsahuje.

YouTube
YouTube

Řeč je o malé a krátké okrajové lince, která se nachází (i pro vás už možná jen nacházela) hned pod tlačítky ve spodním menu. Linka nikdy neměla žádné opodstatnění a kromě toho, že zabírala místo a vytvářela jakousi umělou bariéru mezi tlačítky a případnými ovládacími prvky Androida, ještě navíc mohla v některých uživatelích vyvolávat dojem, že se po povytažení otevře nějaké další menu nebo nabídka. Což, jak znalci gest v posledních Androidech vědí, je nesmysl.

Nicméně i Google konečně uznal, že tento designový prvek už nemá v moderní aplikaci co dělat. V rámci odstranění této linky se spodní menu s tlačítky v YouTube pro Android dočkalo jednoho dalšího příjemného vylepšení. Konečně spolehlivě barevně ladí se zbytkem aplikace ve smyslu nastavení tmavého a světlého režimu.

Všimli jste si někdy zmíněné otravné linky?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)