YouTube myslí na děti, Android aplikace testuje oddělené komentáře

YouTube Android nové komentáře

Komentáře u YouTube videí jsou dnes již nedílnou součástí této multimediální platformy. Diskuze pod příspěvky zde neslouží jen jako prostředek pro sdílení svého názoru s ostatními a pro zisk nových znalostí. Komentáře hojně využívají také YouTubeři a další tvůrci videí a to pro komunikaci se svými fanoušky. Komentáře na YouTube také často bývají impulsem pro utváření komunit a slouží ke jejich vzájemnému dorozumívání. Každá věc má však i svou stinnou stránku. Nezřídka kdy se i v kvalitní a duchaplné diskuzi začnou objevovat vulgární výrazy a nevhodný obsah. Internetový svět je dnes dostupný v podstatě komukoliv, odkudkoliv a kdykoliv. Často se tak k nevhodným diskuzím a příspěvkům připletou i děti a mladiství. Této problematice se v poslední době začala věnovat společnost Google. Na konci května zvýšila nároky na vývojáře vytvářející obsah pro děti a upravila podmínky publikování na obchodu Google Play. Nyní přichází s dalším opatřením, tentokrát se jedná o komentáře v aplikaci YouTube pro Android.

YouTube pro Android mění komentáře

Aktuální, celosvětová podoba Android aplikace pro YouTube zobrazuje komentáře pod videem, hned za sekcí „Další v pořadí“. Důvodem pro toto rozložení je snaha vývojářů o co možná nejsnazší přístup k projevení názoru v diskuzi a zanechání zpětné vazby tvůrcům videí. V souvislostí s aktuální politikou Google, kdy se (mimo jiné) snaží internetový obsah co možná nejvíce přizpůsobit dětem, se společnost rozhodla testovat nové rozložení této struktury pro Android aplikaci.

YouTube
YouTube

Novinka je nyní testována na zařízeních v oblasti Indie. Podle screenshotů z testovací verze aplikace by se komentáře měly přesunout pod speciální tlačítko umístěné mezi tlačítko pro dislike a sdílení. Tento krok by tak měl dětem a mladistvým ztížit přístup k nevhodným YouTube komentářům a zároveň udělat prostředí aplikace čistší, bez informací, které uživatel nevyužije. Celé rozhraní by tak mělo být uživatelsky přívětivější, a to nejen pro nediskutující návštěvníky, kteří si chtějí jen pustit video. Ale i pro diskutující uživatele, kteří se naopak mohou soustředit především na komentáře.

Komentujete videa na YouTube?

Zdroj: xda-developers

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)