TOPlist

Google přizpůsobuje obchod Google Play pro děti. Bojuje proti nevhodným aplikacím

Obchod Play pro děti

Mobilní telefony a dotyková zařízení obecně patří mezi největší fenomény 21. století. Chytré telefony a tablety často vidíme i v rukou těch nejmenších. Není se čemu divit, obchod Google Play nabízí stovky her a aplikací, které jsou určeny právě dětem. Výukové aplikace a hry podporují rozvoj jejich myšlení a přináší možnosti pro zábavné procvičování a opakování školní látky. Přes řadu kladů užívání mobilních aplikací a her dětmi má však tato problematika i stinné stránky. Jednou z nich je právě různorodost obsahu Google Play, kvůli které se dítě snadno dostane i k nevhodnému materiálu. Google se rozhodl proti tomuto problému zakročit a začal z Google Play aplikace nevhodné pro děti odstraňovat a zpřísněním pravidel pro publikování zabránit jejich dalšímu šíření.

Vývojáři přizpůsobují vzhled aplikací v obchodu Google Play pro děti

Společnost Google v USA nedávno zakročila proti obsahu Google Play nevhodnému pro mladistvé. Patří sem například nástroje pro prodej marihuany, nebo propagace kouření. Kromě odstranění těchto aplikací a her Google upravuje také pravidla pro vývojáře. Každý vývojář tvořící aplikace pro děti musí nyní přizpůsobit svůj obsah novým podmínkám Google Play. Tvůrci musí mimo omezení ve sběru osobních informací zajistit také, aby všechny reklamy zobrazované aplikací byly vhodné pro děti a odpovídaly pravidlům rodičovské kontroly Google Family Link. V případě, že vývojář neuzná svůj obsah vhodný pro děti, musí se postarat o to, aby k němu aplikace užívané dětmi neodkazovaly a nelákaly svým vzhledem.  Náhledy stávajících aplikací a her by měly být upraveny tak, aby odpovídaly novým požadavkům.

Google Play přizpůsobuje obsah dětem

Plnění těchto podmínek bude kontrolováno Googlem před umístěním aplikace, nebo hry do obchodu Play. V případě, že vývojář změny neprovede, bude jeho aplikace odstraněna.

Zdroj: www.androidcentral.com

Jak jste na tom vy? Dohlížíte na aplikace a hry svých dětí?

Barbora Koďousková
O Autorovi - Barbora Koďousková

Už jako malá propadla kouzlu počítačů a probouzejících se technologií. Své nejnovější poznatky vždy nadšeně sdílela se svým okolím. Přes svůj první, tlačítkový telefon Ericsson… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)