Your Calendar Widget: diář na ploše i v oznámeních

Your-Calendar-Widget-diář-na-ploše-i-v-oznámeních-ico

Pro mnohé uživatele zastává chytrý telefon mimo jiné i roli diáře. Díky propojení s Kalendářem Google lze plánovat svůj čas nejen z mobilu, ale také přes webové rozhraní a z dalších zařízení. Navíc nemusíte zůstávat u nativní aplikace od Googlu – na výběr je celá řada alternativ. Dnes vám představíme čerstvou aplikaci Your Calendar Widget, která umí zobrazovat widget kalendáře v oznámeních a na domovské obrazovce.

Obsah článku – Your Calendar Widget

Your Calendar Widget je widget z vývojářské dílny Manuela Shenavaie, který lze umístit na plochu nebo do oznamovací lišty, kde zobrazuje nadcházející události. Můžete ho jednoduše konfigurovat a přizpůsobit svým potřebám. Každý widget má vlastní nastavení, takže si můžete vytvořit několik widgetů s různým zobrazením. Klepnutím na datum nebo událost otevřete výchozí kalendářovou aplikaci, klepnutím na ikonu s ozubeným kolečkem můžete provádět nastavení, tlačítkem plus pak přidávat nové události.

Your Calendar Widget

Your Calendar Widget


Podívejme se nyní na hlavní vlastnosti a funkce:

 • Widget lze použít na domovské obrazovce a v oznamovací liště.
 • Zobrazení událostí v podobě programu nebo jednoduchého seznamu.
 • Široké možnosti nastavení – lze přizpůsobit téměř každý prvek.
 • Předdefinované styly.
 • Možnost volby, které kalendáře by měly být ve widgetu zobrazeny.
 • Nastavení období, ve kterém chcete vyhledávat události.
 • Možnost omezit maximální počet událostí, které chcete zobrazit.
 • Oznámení.
 • Dynamické změny celého widgetu.

Jak Your Calendar Widget funguje v praxi?

Widget na plochu přidáte obvyklou cestou – tedy přes nastavení obrazovky a sekci Widgety, kde si zvolíte položku Your Calendar Widget. Tu pak umístíte na příslušné místo obrazovky. Při prvním spuštění budete celkem logicky požádání o udělení přístupu ke kalendáři, který je nutné povolit. Nenechte se zmást deklarovaným rozměrem 3×1 – widget lze roztáhnout jak do výšky, tak i do šířky.

V dalším nastavení pak můžete zvolit některé podstatné parametry:

 • Source calendars – používáte-li více kalendářů, můžete si zde vybrat, ze kterých mají být zobrazovány události. Bohužel tato možnost je dostupná jen v placené verzi Pro za 110 Kč.
 • Period of time – na kolik dní dopředu má widget načítat data.
 • Maximum numbers of events – maximální počet načítaných událostí,
 • Notifications – s jakým předstihem chcete být upozorňováni na blížící se události (lze nastavit od 5 minut do 48 hodin, případně notifikace vypnout).

Zvolená nastavení je možné zálohovat a obnovit pomocí položek Backup a Restore – zatímco záloha je zdarma, k obnově budete bohužel opět potřebovat placenou verzi Pro.

Obsahem widgetu lze posouvat, takže se můžete podívat na následující dny a týdny. Po klepnutí na událost ji lze otevřít ve zvolené kalendářové aplikaci a zde případně upravit či smazat. Tlačítkem plus je možné přidat novou akci – opět se k tomuto účelu používá výchozí aplikace.

V nastavení lze změnit styl zobrazení – na výběr je jednoduchý či s oddělením podle týdnů a/nebo dnů. Zvolit lze též barvu pozadí, barvu a velikosti písma, takže si vzhled widgetu můžete přizpůsobit tak, aby odpovídal celkovému vyznění prostřední vašeho telefonu.

Kalendář v oznámeních

Slibovali jsme také widget v oznámeních. Ten můžete zapnout tak, že v seznamu nainstalovaných aplikací vyhledáte a spustíte Your Calendar Widget. Zde aktivujete volbu Enable Notification-Widget a na další obrazovce si nastavíte všechny potřebné parametry, stejně jako u widgetu na domovské obrazovce. Widgetu můžete nastavit vysokou prioritu (High Notification Priority) a volitelně též průhlednost (Transparent Notification Icon).

V oznámeních se pak bude zobrazovat stručný přehled nadcházejících událostí spolu s časem, zbývajícím do jejich začátku. Pro rychlý přehled o tom, co vás čeká, je to naprosto dostačující. Jestliže máte povolené zobrazování oznámení i na odemykací obrazovce, bude se kalendářový widget ukazovat i zde.

Resumé

Your Calendar Widget vysloveně nevybočuje z celé řady kalendářových widgetů, kterých jsou v Obchodě Play přinejmenším desítky. Zaujmout může jednoduchým nastavením a střízlivý, decentním designem, jakož i širokými možnostmi konfigurace. Co však musíme zkritizovat, je poměrně velká řada položek, které jsou dostupné až v placené verzi, která rozhodně není levná. Navíc v bezplatné verzi jsou zobrazovány reklamy.

Aplikace Your Calendar Widget figuruje v nabídce Obchodu Play od poloviny července. Za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací a může se chlubit poměrně pěknou známkou 4,4. Necelé 4 MB velký balíček můžete zdarma instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Your Calendar Widget
Your Calendar Widget

Vyzkoušíte Your Calendar Widget na svém telefonu?

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)