Menu

Your Calendar Widget: diář na ploše i v oznámeních

Pro mnohé uživatele zastává chytrý telefon mimo jiné i roli diáře. Díky propojení s Kalendářem Google lze plánovat svůj čas nejen z mobilu, ale také přes webové rozhraní a z dalších zařízení. Navíc nemusíte zůstávat u nativní aplikace od Googlu – na výběr je celá řada alternativ. Dnes vám představíme čerstvou aplikaci Your Calendar Widget, která umí zobrazovat widget kalendáře v oznámeních a na domovské obrazovce.

Obsah článku – Your Calendar Widget

Your Calendar Widget je widget z vývojářské dílny Manuela Shenavaie, který lze umístit na plochu nebo do oznamovací lišty, kde zobrazuje nadcházející události. Můžete ho jednoduše konfigurovat a přizpůsobit svým potřebám. Každý widget má vlastní nastavení, takže si můžete vytvořit několik widgetů s různým zobrazením. Klepnutím na datum nebo událost otevřete výchozí kalendářovou aplikaci, klepnutím na ikonu s ozubeným kolečkem můžete provádět nastavení, tlačítkem plus pak přidávat nové události.


Podívejme se nyní na hlavní vlastnosti a funkce:

 • Widget lze použít na domovské obrazovce a v oznamovací liště.
 • Zobrazení událostí v podobě programu nebo jednoduchého seznamu.
 • Široké možnosti nastavení – lze přizpůsobit téměř každý prvek.
 • Předdefinované styly.
 • Možnost volby, které kalendáře by měly být ve widgetu zobrazeny.
 • Nastavení období, ve kterém chcete vyhledávat události.
 • Možnost omezit maximální počet událostí, které chcete zobrazit.
 • Oznámení.
 • Dynamické změny celého widgetu.

Jak Your Calendar Widget funguje v praxi?

Widget na plochu přidáte obvyklou cestou – tedy přes nastavení obrazovky a sekci Widgety, kde si zvolíte položku Your Calendar Widget. Tu pak umístíte na příslušné místo obrazovky. Při prvním spuštění budete celkem logicky požádání o udělení přístupu ke kalendáři, který je nutné povolit. Nenechte se zmást deklarovaným rozměrem 3×1 – widget lze roztáhnout jak do výšky, tak i do šířky.

V dalším nastavení pak můžete zvolit některé podstatné parametry:

 • Source calendars – používáte-li více kalendářů, můžete si zde vybrat, ze kterých mají být zobrazovány události. Bohužel tato možnost je dostupná jen v placené verzi Pro za 110 Kč.
 • Period of time – na kolik dní dopředu má widget načítat data.
 • Maximum numbers of events – maximální počet načítaných událostí,
 • Notifications – s jakým předstihem chcete být upozorňováni na blížící se události (lze nastavit od 5 minut do 48 hodin, případně notifikace vypnout).

Zvolená nastavení je možné zálohovat a obnovit pomocí položek Backup a Restore – zatímco záloha je zdarma, k obnově budete bohužel opět potřebovat placenou verzi Pro.

Obsahem widgetu lze posouvat, takže se můžete podívat na následující dny a týdny. Po klepnutí na událost ji lze otevřít ve zvolené kalendářové aplikaci a zde případně upravit či smazat. Tlačítkem plus je možné přidat novou akci – opět se k tomuto účelu používá výchozí aplikace.

V nastavení lze změnit styl zobrazení – na výběr je jednoduchý či s oddělením podle týdnů a/nebo dnů. Zvolit lze též barvu pozadí, barvu a velikosti písma, takže si vzhled widgetu můžete přizpůsobit tak, aby odpovídal celkovému vyznění prostřední vašeho telefonu.

Kalendář v oznámeních

Slibovali jsme také widget v oznámeních. Ten můžete zapnout tak, že v seznamu nainstalovaných aplikací vyhledáte a spustíte Your Calendar Widget. Zde aktivujete volbu Enable Notification-Widget a na další obrazovce si nastavíte všechny potřebné parametry, stejně jako u widgetu na domovské obrazovce. Widgetu můžete nastavit vysokou prioritu (High Notification Priority) a volitelně též průhlednost (Transparent Notification Icon).

V oznámeních se pak bude zobrazovat stručný přehled nadcházejících událostí spolu s časem, zbývajícím do jejich začátku. Pro rychlý přehled o tom, co vás čeká, je to naprosto dostačující. Jestliže máte povolené zobrazování oznámení i na odemykací obrazovce, bude se kalendářový widget ukazovat i zde.

Resumé

Your Calendar Widget vysloveně nevybočuje z celé řady kalendářových widgetů, kterých jsou v Obchodě Play přinejmenším desítky. Zaujmout může jednoduchým nastavením a střízlivý, decentním designem, jakož i širokými možnostmi konfigurace. Co však musíme zkritizovat, je poměrně velká řada položek, které jsou dostupné až v placené verzi, která rozhodně není levná. Navíc v bezplatné verzi jsou zobrazovány reklamy.

Aplikace Your Calendar Widget figuruje v nabídce Obchodu Play od poloviny července. Za tu dobu zaznamenala více než tisíc instalací a může se chlubit poměrně pěknou známkou 4,4. Necelé 4 MB velký balíček můžete zdarma instalovat na zařízení s Androidem 4.1 a vyšším.

Your Calendar Widget
Your Calendar Widget

Vyzkoušíte Your Calendar Widget na svém telefonu?

 

Komentáře

Radeg

radeg 22

14.8.2017 10:59

Koukám, že apku ani nelze pořádně vyzkoušet.
U všech položek co chci vyzkoušet, které mně zajímají jak vypadají/fungují, je “Activate this setting by watching an ad or upgrade to Pro Edition”.
Nějaká týdenní zkušební doba by se hodila.

avod

14.8.2017 12:27

Krásná recenze, ALE není-li aplikace v češtině, obsahuje reklamy a chce zaplatit za funkce navíc, tak si nechám tu, co mám v mobilu.

Karel Havlas

14.8.2017 13:59

Neznáte nějaký dobrý Widget pro kalendář, který by uměl stejnou funkci v notifikační liště jako tento? A popřípadě náhled událostí na lockscreenu ? Díky a hezký den všem

Manuel Shenavai

16.8.2017 1:13

Hi, thanks for your really nice and detailed review. I hope I can improve the app further and translate it into your langauge soon. I would like to mention, that all settings can be activated by watching an ad, so its not necessary to buy to pro edition to try those settings.
Best regards,
Manuel

SeppWinkler

SeppWinkler 12

16.8.2017 13:37

Výborný kalendárový widget, ktorý už dlho používam je Calendar Widget: Month:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.candl.chronos

davehabe

20.8.2017 15:50

Na zkoušku je WATCH AD…

RSS (komentáře k článku)