Podívejte, co šikovný vnuk vyrobil babičce, aby se nestresovala s mobilem

Yayagram

Starší lidé mohou mít s mobilními telefony, stejně jako s další podobnou elektronikou, nemalý problém. To je známá věc. Na vině jsou malá písmenka, hromada přebytečných funkcí a taky strach, že se můžete telefon někam zatoulat. Své o tom ví i softwarový inženýr Manuel Lucio Dallo, který se rozhodl v tomto ohledu zjednodušit život své šestadevadesátileté babičce. Vyrobil pro ni speciální komunikační zařízení, které nazval Yayagram. Jde o složeninu výrazu Yaya (slovo “babička” z kastilské španělštiny) a Telegramu, tedy populárního komunikátoru. A právě s ním je tento unikátní přístroj přímo spojen.

Jak můžete vidět na obrázku, zařízení je vybaveno zdířkami pro manuální přepínání komunikačních kanálů se jmény příbuzných a přátel, mikrofonem a malou “pokladní” tiskárnou. Komunikace probíhá tak, že pokud chce Manuelova babička někomu poslat zprávu podrží tlačítko jako na vysílačce a řekne vzkaz do mikrofonu. Po uvolnění tlačítka se automaticky přes Telegram odešle audio zpráva danému příjemci.

Když chce dotyčný stařence odpovědět, může poslat běžnou textovou zprávu. Tu zařízení Yayagram vytiskne na papírek, který si může paní Felisa v klidu přečíst. Manuel se postaral i o to, aby jeho babička měla jistotu, že přístroj v pořádku funguje. Je vybaven třemi diodami. Jedna signalizuje zapnutí přístroje, druhá úspěšné napojení na Telegram a třetí svítí při nahrávání hlasové zprávy. Autor tohoto zajímavého DIY projektu nyní chystá návod pro ostatní kutily, aby si vlastní Yayagram také mohli sestrojit.

Jak jsou na tom s mobily senioři ve vaší rodině?

Zdroj: Bored Panda, @mrcratacroquer

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)