TOPlist

Brýle budoucnosti? Chytré brýle Xreal zaručí soukromí při koukání na film

XReal AR (1)
  • Chytré brýle XReal přicházejí už s druhou generací
  • Nabízí řadu vylepšení, včetně jasnějšího displeje, lepšího zvuku a pohodlí
  • XReal Air Pro 2 se dají sehnat za $449, což je zhruba 10 120 Kč

Ve futuristických filmech o budoucnosti jsme často mohli vidět klasické dioptrické brýle, pomocí kterých můžete vidět videa, reklamy nebo chatovat. Dříve se nám to mohlo zdát jako daleká budoucnost, které se možná ani nedočkáme, ale poslední roky přinášejí stále nové technologické vychytávky a mezi nimi chytré brýle XReal Air Pro 2.

XREAL Air 2 je nejen stylový, ale i velmi výkonný přístroj, který vás může doprovázet na každém kroku. S použitím rozšířené reality (AR) a displejů vysokého rozlišení, tyto brýle umožňují uživatelům sledovat videa, brouzdat internet, pracovat na virtuálních projektech a dokonce komunikovat s ostatními, a to vše s neuvěřitelnou vizuální kvalitou. Můžete například také mít virtuální kancelář bez dalšího kancelářského vybavení a máte možnost přizpůsobovat zobrazení podle jednoduchého hlasového ovládání. A navíc, na rozdíl od klasických přístrojů, jako jsou telefony nebo počítače, nemusíte koukat dolů a ničit tak svou páteř.

A jelikož jde už o druhou generaci, obsahují řadu vylepšení – jasnější displej s vyšší obnovovací frekvencí, lepší zvuk a nezapomnělo se ani na pohodlí. Na levé straně mají USB-C port, takže brýle můžete zapojit takřka do každého novějšího přístroje, který podporuje DisplayPort. K brýlím můžete pořídit i chytrou krabičkou XReal Beam, adaptér speciálně pro tyto brýle, který rozšíří funkčnost brýlí, pohání je, nabíjí a nabídne různé režimy zobrazení.

V porovnání s brýlemi zobrazenými ve sci-fi filmech, XREAL Air 2 Pro nejenže odpovídá, ale v některých aspektech dokonce překonává tehdejší fikci. Zatímco filmy často představují tuto technologii jako něco dost pravděpodobné nedosažitelného, XREAL ji přináší do našeho každodenního života, a to s elegancí a funkčností, která byla dříve považována za nemožnou. Představte si to na situaci, kdy letíte letadlem dlouhý let, nemůžete spát a nechcete obtěžovat své spolusedící svícením displeje. Jednoduše si pustíte film v brýlích, aniž by kdokoliv viděl, co si zrovna pouštíte.

Xreal Air 2 Pro – IMPRESSIVE

Xreal Air 2 Pro - IMPRESSIVE

Tato technologie samozřejmě není žádnou novinkou, mezi další podobné AR technologie patří třeba HoloLens 2 od Microsoftu nebo Lenovo ThinkReality A3, ale ty jsou stále ještě daleko od normálně vypadajícího designu. Samozřejmě každé z nich nabízejí jedinečné funkce a využití. XReal Air Pro 2 se dají sehnat na webových stránkách XReal nebo na Amazonu za $449, což je zhruba 10 120 Kč.

Co si myslíte o technologii chytrých brýlí XReal?

Zdroj: Wired

Zuzana Přibylová
O Autorovi - Zuzana Přibylová

Od dětství ji fascinovaly nejnovější technologie, počítače a veškeré druhy herních konzolí. S PlayStationem 1 a později Xboxem 360 začala její vášeň pro herní svět,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)