Xperia 1 a Xperia 5 dostávají aktualizaci na Android 10. Už ji máte?

sony xperia android 10

Společnost Sony zavádí systém Android 10 pro své Xperia telefony. Na seznamu priorit jsou na nejvyšších příčkách pochopitelně telefony Sony Xperia 1 a Sony Xperia 5 a první uživatelé hlásí, že mají aktualizaci dostupnou. Společnost chystá dodat systém do dalších šesti telefonů, ovšem kdy je zatím ve hvězdách.

Android 10 pro telefony Sony nese označení 55.1.A.0.748 a zahrnuje bezpečnostní záplaty k 1. listopadu. Kromě toho přináší tmavý režim, nová gesta a lepší přehled o tom, které aplikace používají vaší polohu. Aktualizace má velikost 725 MB a bude k dispozici po celém světě. Jde však tradičně o postupné zavádění, které začíná v USA a velkých evropských zemích, takže může trvat několik dní, než bude dostupná všem uživatelům.

Někteří uživatelé už ale hlásí první problémy, které jsou spojeny s voláním a mobilními daty. Možná tak bude vhodnější chvíli počkat, jelikož vrácení se k Androidu 9 je poněkud složité.

Dostala vaše Xperia aktualizaci na Android 10?

Zdroj: gsmarena.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)